Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak az egyetemmel?

Mit csináljak az egyetemmel?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a szak, amit elkezdtem egyetemen, és szerintem nem végezném el. Lehúzhatom a wc-n. Viszont ha ott hagyom, nem tudom, hogy felvesznek-e máshova félévkor, vagy jövőre, és akkor még mindig nem tartok sehol a diplomáig eljutásban....

na meg ha most itt maradok, és utána megyek át máshova (újra jelentkezem), akkor elvesznek a kreditjeim is (nem?)



2021. szept. 15. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Honnan hová mennél? Ez lényeges.
2021. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kommédiáról bármire.
2021. szept. 15. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy rossz hozzáállás. Konkrétan érdekel egyáltalán valami?
2021. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Ha átmész máshová, akkor a nagyjából azonos tantárgyakat el lehet fogadtatni. De ez általában nem sok tárgy/kredit.

A többit neked kell eldöntened, de ez az egy-két év, amit mai szemeddel nézve elvesztegetsz, 20 év múlva nem sokat fog számítani.

2021. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

most hagynám ott, jövőre pedig valami "normálisabbat" tanulnék.

de nem tudom, mit csináljak

2021. szept. 15. 22:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Hagyd ott, engedd el a fantáziás és válassz szakot úgy, hogy nem köt az érettségi eredmény, aztán jelentkezz érettségire (szintemelőre vagy javítóra), ha szükséges (februárig lehet), aztán csináld.


Én végigtoltam egy szakot abban a lelki állapotban, mint te. Az első év után már tudtam, hogy a f*sznak sem kellene ez az egész, de a büszkeségem nem engedte diploma nélkül letenni a lantot. Utolsó évben, mikor kevés tárgyam volt már, fogtam és beadtam a jelentkezésem arra a szakra, amire tudtam, hogy még nem vagyok alkalmas, mert az egész terület teljesen elkerült és sosem mertem magam elképzelni ott. Aztán mentem újraérettségizni abból a két tárgyból, ami oda kellett és most harmadévesként a szakmámban már gyakornokként dolgozva és magamat xy szakembernek nevezve pozíció szerint olyan rohadt elégedett vagyok az egész szakmai életemmel, hogy minden hülye döntésemért kárpótolva érzem magam.

2021. szept. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolso nagyon segitett!!

Koszonom!!!


Es ha bennem van a felelem, hogy itt hagyom a szakot, es jovore nem jutok be “””jobbra”””? Felek, hogy meg messzebb leszek meg jobban a diplomamtol…


Meg az is bennem van, hogy most ha kihagyom egy evet, olyan rossz “ tanulatlannak” lenni,mintha azert nem jarnek egyetemre, mert hulye vagyok hozza:( de ez csak az en bolond erzesem

2021. szept. 16. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!