Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen esélyeim lehetnének...

Milyen esélyeim lehetnének így továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Sajnos abban a helyzetben vagyok, hogy jövőre érettségizem, de nem szeretném azt a szakmát amin vagyok, kényszerből kellett választanom ezt. Mivel 11.-es vagyok, így nem szeretném újra kezdeni 9.-ben egy másik suliban, így itt szeretnék leérettségizni. Már egy ideje elkezdett érdekelni az egészségügy, bővebben leginkább a laboratóriumi részek, vérmintákat elemezni, kutatni stb. De más szakirányok is érdekelnek, pl. ami tetszik még az a kardiológia, akár szakasszisztensként, (mivel orvos már nemigen lesz belőlem) aneszteziológia, esetleg pszichológia (viszont pszichológus nem szeretnék lenni). A sulimban nekünk nincs se kémia, se fizika, és biológia is heti egyszer van, de ott is elég komolytalanul tanulunk, mivel nem érettségi tárgy, ezért minek…így ezekben kb 0 nulla tudással rendelkezem. Ha lehetséges akkor érettségi után nagyon szívesen mennék tovább ilyen irányban, akár csak egy OKJ-s képzésre is. Fogalmam sincs, hogy így mennyi esélyem lenne ilyesmire, de orvosi egyetem az már szinte biztos, hogy esélytelen. Van egy pár ismerősünk, akik szintén nagy kontraszttal váltottak pályát, így felcsillant bennem a remény, hogy talán nem kell kényszerből dolgoznom egy olyan helyen, amit nem szeretek, hanem csinálhatnék olyant, ami érdekel és szívesen foglalom el magam vele. Nem szeretném az életemet egy gyárban lehúzni, segíteni szeretnék az embereken, és az egészségügyben szeretnék hasznos szerepet betölteni. Mennyi esélyem lehet még pályát váltani? Lenne-e értelme ezen gondolkozni, vagy felejtsem el az egészet? Valakinek esetleg van tapasztalata ilyen téren? Köszönöm a válaszokat!


2021. szept. 16. 18:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!