Munka vagy egyetem?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég fejeztem be a szakmai gyakorlatomat aki szerencsére nagyon jól ment és szerettem is a helyemet.

Mostmár csak a szakdolgozat írás van hátra ami jelenleg is folyik. Utána terveznék mesterre menni.


Na most, én világéletemben imádtam egyetemre járni, az első perctől kezdve és amikor jött a távoktatás, az az első hét után szörnyű volt számomra. Nem látni a baratokat, évfolyamtársakat, itthon ülni stb. Ekkor voltam másodév közepén kb. Most vagyok negyedéves. Ez a félévem maradt vissza.

Reménykedtem benne (és meg most is reménykedek) hogy kihasználhatom a maradék egyetemi éveimet, amit kb egész életemben vartam.


Viszont! A gyakos helyemtől kaptam állásajánlatot. Annyira tetszettem nekik, hogy felvennének ugyanarra amit eddig csinaltam. Nem kéne interjúzni, nem kéne betanulni, ismerem a munkát, a kollegákat, a helyet, stb.


Viszont ez azt jelentené hogy a mestert csak levelezőn tudnám csinálni es a gondtalan egyetemi éveknek vége, úgy hogy alig használtam ki őket. 21 vagyok még csak.


Egyreszről szeretnék pénzt keresni, mert igen, igényem van, nem a lustaság tart vissza. Es hasznos is lenne. No meg ha már van munkatapasztalat, sokkal könnyebb utána bárhova máshova jelentkezni. Szóval karrier szempontból nagyon jó lenne.


Másfelől viszont akkor a gondtalan egyetemi éveknek vége. Tanulni munka mellett tény, hogy nehezebb. Arra meg semmi garancia, hogy nem fognak megint átállítani az online oktatásra. Ami meg kb ugyanaz mint a levelező...


Részmunkaidőben terveznék dolgozni, amit nappalis mester mellett is lehet, de sajnos ezen a helyen erre lehetőség nincs.


Ki mit tenne a helyemben?

Nyilván nem az itteni válaszok alapján fogok dönteni de érdekel mások véleménye.

Azt hozzá kell tennem, hogy szerencsére vagyok olyan helyzetben hogy dönthetek, nem kell eltartanom magam így a fizetesem teljes egészében félretehetném.



2021. szept. 20. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Munka, levelezőn mester és ideje felnőni.
2021. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1 az utolsó kijelentéssel nem feltétlen értek egyet.


Azt látom a környezetemen (beleértve a szüleimet is, akik szintén egyetemen végeztek, apum kettőt is) hogy az egyetemi évek azok amikre talán a legszívesebben emlékeznek vissza.

Dolgozni egész életemben dolgozhatok.

Nem biztos hogy készen állok arra hogy ezt feladjam még legalább pár évig. Fiatal vagyok még, sokan ennyi idősen kezdik el. Én meg lassan végzek. Es ez ijesztő.


Bírtam a kollegákat, de nem az én korosztályom és nem az világom.


Másfelől viszont szeretnék egy jó karriert, aminek ez jó indítása lenne.

2021. szept. 20. 16:56
 3/14 A kérdező kommentje:
Szóval csak azt akarom mondani, hogy az hogy mikor "kell" felnőni szerintem nagyon egyéni. Mindenkinél máskor jön el az az idő és nem tudom hogy én vágyom-e már erre. Részben igen, részben nem.
2021. szept. 20. 16:57
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Igen, érezni, hogy nem akarsz felnőni. De én (aki harmadik egyetemem végzem felnőtt emberként) tudom, hogy akárhogy is menekülsz, ezt meg nem úszod. Elodázhatod és kergetheted az elmúlt éveket, mert mééég gyerek akarsz maradni, nem vagy az, csak az idő telik el. Ijesztő, de egyszer ki kell lépni az életbe, és a karriered szempontjából jelentős, hogy ezt most teszed meg, vagy 3-5 év múlva. Ki vágyna a felelősségre, teherre, kötelezettségekre? Senki sem vágyakozik erre. De a bátor ember meglépi és felépíti belőle az életét. Nem egy, nem kettő 30 évest ismerek, aki pályakezdő és be van tojva, mert padban ült egész végig és fogalma sincs, hogyan kell élni a való életben. Ez a szomorú.
2021. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nyilván nem akarnék 30 éves koromig tanulni egyetemen, de az még odébb van. Ha 2 év múlva kezdek el rendesen 8 órában dolgozni, akkor sincs még késő. Mindent nagyon fiatalon kezdtem, anno kezdéskor én az alig 18 évemmel voltam az egyik legfiatalabb.

Tényleg nem a lustaság tantorít el, mert nyáron munka mellett csináltam a 2. felsőfokú nyelvvizsgámat, most is egy nyelvtanfolyamra is járok, stb.

De mindenkinek más az "üteme". Félek hogy bárhogy is döntök, megbánom. Nem mintha nem lehetne változtatni.


Szóval ez ilyen ész-szív dolog.

2021. szept. 20. 17:06
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem te ezt már eldöntötted, csak megerősítésre vágysz.

Nem akarsz elmenni dolgozni, tanulni szeretnél és halasztani még a munkábaállást. Valódi eszmecsere itt nem történik szerintem, csak összegyűjtötted az érveidet arra, hogy miért nem akarod ezt meglépni.

Ez is egy döntés, csak akkor vállald fel és ne csinálj úgy, mintha lenne esély másra is, mert valójában számodra ez még nem opció.

2021. szept. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Estis hallgatóként én sem mondanék le egyikről sem. Sem a tanulásról, sem arról, hogy végre egyenesben vagyok anyagilag és nem kell szaron élnem ahhoz, hogy egész hónapban legyen pénzem.


Én undorodom már a tisztán egyetemista élettől, egy nélkülözés az egész számomra, miközben szakmailag csak toporgok. Amit eddig csináltam nappalin, azzal is úgy vagyok, hogy bárcsak hamarabb mentem volna részidős képzésre...

2021. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el a munkát. A levelezőn is lehet egyetemi életed, van hogy az embernek jók a csoporttársai. El kell kezdened önállósodni, ha most visszautasítod őket már biztos, hogy felajánlják, vagy ha már te kérnéd akkor nem biztos, hogy olyan jó feltételekkel lennél mint most. Ők kerestek meg ez mindenképp nagy előny. A munkatapasztalat mindig fontos, sajnos a padban nem mindig lát bele az ember teljesen a munkafolyamatokba.
2021. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem döntöttem el semmit, abszolút opció lehet a munka is, csak nem szeretem ezeket a kinyilatkoztatásokat hogy "ezt kell" csinálni ezért és ezért. Az indoklást is fontosnak tartom.


Utóbbiaknak köszönöm a valaszokat, érdekel még több is!

2021. szept. 20. 19:27
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát, akkor ér majd egy-két pofon a felnőttek világában, ha nem szereted, hogy valamit kell csinálni, akkor is, ha neked nem tetszik :DDD Menj dolgozni, többet tanulnál, mint a padban!
2021. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!