Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME könyvtárában van olyan...

A BME könyvtárában van olyan terem, ahol tudok konnektort használni? Nagyon szeretem a nagytermet a szép lámpákkal, de hatalmas hátrány, hogy nem tudom tölteni a laptopom.

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Te jársz oda. Ha te nem tudod más honnan tudja?

Egyébként fél napot töltesz ott, és végig játszol a gépen, hogy a laptopod nem bírja töltés nélkül az ott töltött időt?

Van mobil laptop-powerbank, vegyél egyet!


Ne érts félre, nem kötekedni akarok, csak szeretném megérteni a kérdést! Egy BME-re járó diáknak gondot okoz az egyetem könyvtárában a laptop töltése. Nem mindennapi probléma.

2021. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha bele kell írnod a válaszodba, hogy nem kötekedni szeretnél, akkor valószínűleg (talán akaratodon kívül) mégis kötekedsz.

Vegyél egy forró fürdőt, sportolj, vagy csinálj valamit, ami kikapcsol! :)

2021. szept. 20. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"Te jársz oda. Ha te nem tudod más honnan tudja?"


Azért tette fel a kérdést hátha van más is aki oda jár és jobban ismeri a helyet.


Amúgy sokkal okosabb dolog kérdéseket feltenni ezzel leegyszerűsíteni a dolgokat, mint magad mindent felfedezni, de mondjuk a BME rengeteg kocka van aki senkihez sem szól és képes 4-5 órát baszakodni egy egyszerű problémával szimplán mert nincsenek barátai akiket meg tud kérdezni vagy túl büszke.

2021. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Álljunk már le, basszus. 2 éve voltam ott, de szinte mindig azonnal a nagyolvasóba mentem, nem jártam be az egész könyvtárat. Szeretek ott tanulni, de mivel informatikusnak készülök, nem kifejezetten a könyvek az elsődleges eszközeim ehhez.


Extrovertált vagyok, annak ellenére, hogy informatikus, egyáltalán nem a tipikus gamer/kocka lány, nem azzal van a baj, hogy ne mernék megszólalni, csak gondoltam előre tájékozódom, ha tudok. Ha nem kapok normális választ, akkor meg nyilván odamegyek a könyvtáros nénihez és megkérdezem, csak szeretek minél kevesebb időt "pazarolni", mert egy lyukas óra alatt megtenni az Infopark-OMIKK távot, elhelyezkedni és belemerülni a tanulásba jó időmanagementet igényel. :D

2021. szept. 20. 21:48
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
4# ezzel nem téged hanem a kommentelőt minősítettem, aki megkérdőjelezte a kérdés validitását. 🤦‍♂️
2021. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én az utolsó bekezdésre reagáltam, nem szeretem ezt a bme-s kocka általánosítást, de bocsánat, ha félreértettem.
2021. szept. 20. 22:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én válaszolok! :D

Idén lehet látogatni a számítógéptermet, oda laptopot se kell vinned. Ha a laptopod, vagy bármi mást szeretnél tölteni, azt a Sóhajok Hídján (a lépcsőn fel, és egyenesen), vagy a belépés után balra levő folyosón teheted meg a konnektorokkal, és vannak asztalok meg székek, vagyis pár félévvel ezelőtt voltak, amikor sokat jártam könyvtárba a covid előtt.


Egyébként én jobban szeretek a BME épületeiben tanulni, az R épületben is van egy nagy tanulós folyosó (naagy asztalokkal), konnektorokkal és kilátással a Dunára valamelyik felső szinten, a D-ben vannak fotelek, a K-ban laptopozhatsz a büfében is a folyosók mellett, az E mindig tömve van külföldi laptopozókkal, szóval az is biztos jó hely lehet, az új épületekben (Q, I) pedig modern zugokban tudsz laptopozni és tölteni.


Szoktam látni az utak mellett is néha embereket, szóval lehetséges, hogy vannak kültéri konnektorok is, de azokat még nem volt időm felkutatni.


A könyvtár sajnos nekem egy kicsit túl sötét, és nem olyan szép már.

2021. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem pont a könyvtár épülete, de a Tankönyvolvasóban (könyvtárral szemben a K-ban tudsz bemenni) van konnektor az asztaloknál. Nem olyan szép, mint a nagyolvasó mondjuk :)
2021. szept. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Librarian girl ***** válasza:

Kedves Érdeklődő!


Úgy gondolom, a BME OMIKK-ben több számodra alkalmas olvasói tér is lehet. A Tankönyvolvasó biztosan, a közösségi olvasóterem is valószínűnek tűnik: [link]


De lehet, érdemes megfontolni az ELTE Kari könyvtárait: IK, TTK, TÁTK - azok talán közelebb vannak. Elviekben ha csak leülni és tanulni akarsz, nek kell beiratkozási díjat fizetni, csak regisztrálni. Úgy látom viszont, hogy kora délután zárnak.

2021. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régen voltak konnektorok a nagyolvasóban, sokat tanultam ott. Biztosan nincs már? Kérdezted a könyvtáros nénit/bácsit? Egyébként a gazdasági olvasóban, tankönyvolvasóban, műszaki olvasóban is volt mindig, ezeken a helyeken is sokat tanultam.
2021. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!