Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jobb a hatalmas ELTE-n végezni...

Jobb a hatalmas ELTE-n végezni, mint egy no name vidéki egyetemen?

Figyelt kérdés
Persze már látom magam előtt a válaszokat ahol azt írják, hogy a borsodi Miskolci Egyetem is ugyanolyan szinten van, mint az ELTE. De a megnyugtató hazugságot leszámítva mi az igazság?
2020. nov. 1. 07:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Nemcsak a budapesti egyetemeknek van neve. Aki ezt nem képes elfogadni, az fogyatékos. Nem lehet rá mást mondani.
2020. nov. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Erre milyen választ vársz, ha a leírásban kifejtetted, hogy az igazság nem érdekel?
2020. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1


Gondolom, te is Miskolcon végeztél, a borsodi gettóban. Csak sajnálni tudlak.

2020. nov. 1. 09:25
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Az elméleted szerint aki nem az eltén végzett, az mind Miskolcon? Hm fura, mert még sosem jártam Miskolcon. Lehet levelezőn végzetem?
2020. nov. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Én sem értem az ELTE-mániát. A magyar szak az egyetlen, amiben kiemelkedő. Pszichológia szak Pécsett és Pázmànyon erős. Tanárképzésre Szegedet mondják, hogy jó. Nyelvszakok Szegeden, Pázmányon, Debrecenben jók, kivéve az orosz szak, ott Pécs a N.o. 1. Jog szintén Pécsett vagy a Pázmányon. Az informatika meg teljesen mindegy, hiszen 2 idegen nyelvtudással megspékelve még diploma sem kell hozzá.
2020. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg még a keleti nyelvek és kultúrák meg a kisebb nyelvszakok érnek valamit
2020. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5


Amit most leírtál az kb. olyan butaság, mint ha egy no name európai egyetemet hasonlítanál Cambridge-hez. Az ELTE-nek presztízse van, ennyi. Szóval remélem, be fogok kerülni oda.


Pázmány... Vicc az egész. Katolikus egyetem, ami alapból komolytalanná teszi. Ateista aktivista vagyok, sosem járnék a Pázmányra, kartól függetlenül. Az én oklevelembe ne legyen benne a vallás semmilyen formában.

2020. nov. 1. 09:51
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
A Pázmány családiasabb, hallgatóbarátabb. Amúgy hacsak nem akarsz MTA tag lenni (valószínűleg egy kéttannyelvű gimi tanára leszel vagy recruiter egy multinál vagy jogász egy multinál, esetleg tanársegéd egy “noname” egyetemen) nem fogja érdekelni őket az egyetem.
2020. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

A miskolci Gépészmérnöki karnak jó híre van, és a campus gyönyörű, olyan, mint a filmekben, mert ott tényleg egy külön városrész. Budapesten a tömött, koszos város közepében vannak az omladozó épületek. A Miskolci Egyetem egyáltalán nem gettó. Pedig én a BME-re járok Pestre.

Az orvosi egyetemeknek is jó hírük van a fővároson kívül is, sőt tőlünk Budapestre senki sem akart menni orvosira.

Az Elte szakjait nem ismerem, azokról nem tudok nyilatkozni.

2020. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Megsúgom hogy a legtöbb ELTEs ismerősöm vagy hazaköltözött anyagi vagy családi okok miatt vagy pedig ugyanolyan SSCben dolgozik mint egy érettségizett de bilingvális halandó
2020. nov. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!