Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 40 évesen lehet egyetemre menni?

40 évesen lehet egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Sajnos anno nem volt lehetőségem, nagyon szegények voltunk, de azóta is bánom. Szeretnék egy levelező szakot megcsinálni, de lövésem sincs hogy álljak neki.

Van egy érettségim, ami nagyon jól sikerült, de nem emelt szintű. Levelező (fizetős) szakon is pontokat kell elérni?



2021. szept. 22. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korhatár, csak ott okozhat gondot, ha esetleg diákhitelt akarsz felvenni. Azt 45 éves korig lehet.
2021. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ami még fontos lehet, nincs matek érettségim. Külföldi vagyok, ott érettségiztem, de ott nem kötelező a matek érettségi hanem választható, illetve magyar nyelv és irodalomból sincs értelemszerűen, hanem a másik ország nyelvéből van.

15 éve Budapesten élek, itt is szeretnék tanulni.

Rengeteg külföldi diák van, így biztosan megoldható, csak nem értek hozzá. Valaki írna tapasztalatokat?

Köszönöm.

2021. szept. 22. 09:24
 3/15 A kérdező kommentje:
Jaj dehogy, diákhitelt nem szeretnék. Inkább az érettségi miatt aggódom, hogy ez így érvényes e. Bár a külföldi diákokat is csak felvették valahogy, legtöbb magyarul sem tud, biztos nincs magyar érettségijük.
2021. szept. 22. 09:26
 4/15 Sajtadó ***** válasza:
98%
Ha a kinézett szakon kérnek emelt szintűt valamiből, akkor azt az egy-két emelt szintűt megcsinálod tavasszal, probléma megoldva.
2021. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És érettségizni lehet csak úgy, hogy nem jár az ember iskolába?

Ezt nem tudtam.

2021. szept. 22. 09:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

lehet :)

39 vagyok, harmadéves.

2021. szept. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
ha már van érettségid, akkor akármikor érettségizhetsz bármiből. Nem feltétel az sem, hogy tanuld előtte iskolarendszerben.
2021. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos az emelt érettségi kötelező még a fizetősön is.

Felvi-n nézd meg a szakkövetelményét, és azok közül válasz ki egyet amit szerinted meg tudnál csinálni.

Február 15 az érettségire jelentkezés határideje.


"Ami még fontos lehet, nincs matek érettségim. Külföldi vagyok, ott érettségiztem"

Nem tudom, hogy ez bekavarhat-e, szerintem írj a felvinek egy emailt ők biztos tudják/segítenek

2021. szept. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Ismerősöm 50volt amikor úgy döntött vált és elment egyetemre
2021. szept. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
47 éves vagyok és most vagyok másodéves…
2021. szept. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!