Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lenne nehéz bejutni...

Mennyire lenne nehéz bejutni a Kölni egyetemre németországba?

Figyelt kérdés

Gimnáziumi tanuló vagyok és nem tudok dönteni az iskolák között. A kölni egyetem mennyire szamít jónak, egy 4es átlaggal be lehetne jutni, vagy magasabb kellene?

Ha esetleg valaki odajár le tudná írni a tapasztalatait, rengeteget segítene

Megnéztem a honlapot de nem tudtam teljesen kiigazodni és nagyon jo lenne választ kapni



#egyetem #követelmény #átlag #Köln #Kölniegyetem #Universityofcologne
2021. szept. 28. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, de ha a hivatalos honlapon "nem tudsz kiigazodni", akkor mégis hogyan akarsz oda járni? Meg szerinted hány kölni hallgatót találsz itt, vagy olyat aki még az egyetemnél is 'értelmesebb' választ tudna adni?

Meg ez nagyon szakfüggő is, hogy mihez hányas átlag kell. Biztosra veszem, hogy minden le van írva alaposan külföldi felvételizők számára, mi a menetrend, csak hát igen, ehhez energiát kell befektetni és többször utánanézni.


Btw én Lipcsébe felvételizek, csak mesterszakra, nyár óta bújom az egyetem honlapját, minden követelmény világosan le van írva. Csak hát igen, ez plusz energiabefektetés, magamtól utánanézni, de há ez ezzel jár, ha külföldön akarsz továbbtanulni és szeretnél mindenképpen bekerülni. Ami nem volt tiszta, akkor felkerestem a tanulmányi osztályt emailben, és megkérdeztem. Pár nap múlva választ kaptam. Szóval ha tényleg nagyon nem értesz valamit, akkor írj az illetékeseknek ott Kölnben, az ő elérhetőségüket is biztos megtalálod.

2021. szept. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sajtadó ***** válasza:
100%

1. Nem egészen értem a kioktató hangnemet. Miért csinálod ezt? A kérdező kérdéseire (" A kölni egyetem mennyire szamít jónak, egy 4es átlaggal be lehetne jutni, vagy magasabb kellene?") nyilván nem ad választ az egyetem honlapja, ahogyan a TO sem.


Kérdező, a kölni egyetem NAGYON jónak számít. A bonni is. Milyen szakra szeretnél jelentkezni?

2021. szept. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

2-es: hát nem tudom, én ahány egyetem honlapját eddig megnéztem, mindegyik Bsc/Msc szaknál fel volt tüntetve, hányas érettségi/diploma elég jó a felvételhez...De sok helyen pl. nem is nézik a jegyeket, sokkal inkább a motivációs levél meg önéletrajz, vagy maga a felvételi interjú a mérvadó (szakfüggő ez is).

Nem akartam kioktató lenni, de ezek alapvető dolgok, a kérdező vehetné a fáradtságot, hogy alaposabban utánanéz, főleg annak a szaknak amire szeretne jelentkezni. Jobb ha már most szokja, hogyha valamit nagyon el akar érni, az igényel egy bizonyos szintű önállóságot. Kint külföldön senki nem fogja fogni a kezét és vezetgetni. Ha meg a nyelvtudás a gond, előbb nem árt azt fejleszteni. Nem értem mi nem egyértelmű ezen.. A 4-es átlag valóban tágfogalom, hogy be lehet-e ezzel kerülni vagy sem. Megint csak mondom, szakfüggő. Van ahol nem is érdekli őket, mert interjúztatnak. De akkor se akarom elhinni, hogy ez nincs sehol leírva... (HA mégis, akkor meg evidens hogy az egyetemi TO tudna erről felvilágosítást adni, nem a mezei gyakorikérdések).

2021. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!