Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Németországban (Baden-Württ...

Ha Németországban (Baden-Württemberg) szerzem meg az érettségimet, akkor jelentkezhetek otthoni egyetemre tanárnak?

Figyelt kérdés
Mondjuk némettanárnak. Vagy mindenféleképp kell hozzá magyar nyelvből érettségi?

2017. máj. 10. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg van olyan lehetőség is a felvételinél, hogy tudsz külföldön szerzett érettségivel is felvételizni.

Ha az Oktatási Hivatalnak ha írsz egy emailt, vagy felhívod őket, akkor biztosabb választ fogsz kapni a kérdésedre. :)

2017. máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én magyar érettségivel mentem angol egyetemre. Két opcióm volt: vagy bemutatok egy felsőfokú komplex angol nyelvvizsgát, vagy az egyetem által összeállított nyelvi tesztet kell megírnom helyben, és ha sikerül, akkor nincs akadály. Ez, azt hiszem, Németországban is így működik, de ott nem olyan egységes az oktatási rendszer, mint Magyarországon.


Mindenképp azt javaslom, hogy a kiválasztott egyetemnek írj, az a legbiztosabb, ha ők mondják meg, hogy mit kérnek!

2017. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!