Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközép vagy Gimnázium?

Szakközép vagy Gimnázium?

Figyelt kérdés
Jeles tanuló, vagyok, de nem tudom eldönteni hogy, szakközépre vagy gimnáziumba menjek-e, szakközéppel lesz-e valami hátrányom mintha gimnáziumba mentem volna, mert szeretnék egyetemet végezni informatikából?
2010. szept. 1. 13:39
 1/10 A kérdező kommentje:
allítolag, szakközéppel nem lehet (nehezebb) egyetemre menni?
2010. szept. 1. 13:42
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

ez a kijelentés hülyeség!


mindenhol a pontszámok számítanak, amit érettségivel szerzel.

2010. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Hülye kérdés, szakközépből ugyanakkora esélyed van bekerülni egyetemre, mint gimnáziumból, feltéve, ha az utolsó években jól tanultál, jó érettségit szereztél, ezáltal sok pontod lett...
2010. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Ne menj szakközépbe. Én oda mentem, most itthon csücsülök. Ki kell hagynom egy évet, mert rájöttem, hogy orvos akarok lenni, szakközépben pedig pl. a biológia- és kémiaoktatás egyenlő a nullával (sok mással egyetemben is).

Nem voltak fakultációk, sőt, az érettségire sem készítettek fel rendesen. Vagy jártál magántanárhoz, vagy lesz ami lesz alapon nekivágtál az érettséginek.


Menj gimibe, onnan bármerre mehetsz. Ha kitalálod, hogy hegesztő vagy asztalos akarsz lenni, akkor sem buktál semmit, mert legalább az alapműveltséget megszerezted a gimiben. Ha pedig pszichológus, orvos, jogász, gyógyszerész, építész stb. akarsz lenni, akkor pedig hatalmas előnnyel indulsz.

2010. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is jobban jársz a gimivel, a fő tantárgyakat valószínű mélyebben oktatják, és ha nem tudod még, mi szeretnél lenni, akkor pláne. Hazugság lenne azt mondani, hogy szakközépből is BÁRMERRE tovább lehet tanulni, megnézném én hogy pl. atomfizikusnak, vagy kutató matematikusnak hányan mennek (és végzik el) szakközépből.
2010. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha egyetem a cél, akkor mindenképp gimnázium! Igaz, hogy a pontok számítanak, amit szakközépben könnyebben megszerzel, de a tudással többre mész majd!
2010. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Attól függ h milyen szakközépre gondolsz, mert egy szakközép jobban megéri abból a szempontból, ha pl már tudod h milyen irányba akarsz menni.Gondolok itt pl informatikus szakmacsoportra vagy marketing, ha l közgazdász akarsz lenni, akkor a szakközép jobbmválasztás, alapozod a tudásod.

Ha nem tudod, akkor gimi

2010. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

13:47-es vagyok én informatikai szakközépbe jártam, az osztályomból _kettő_ embert vettek fel informatikusnak (az egy mérnök informatikus, a másik programozó informatikus). Kb. 15-en jelentkeztek ilyen irányba tovább.

Szóval hiába volt 4 éven keresztül heti 15-18 informatika óra+programozás, nem vették fel őket, pedig ott 300 alatti ponthatárok vannak. Még az infó érettségit úgy-ahogy megírták négyes-ötösre, viszont az összes többit jól elcseszték. Tehát még duplázáshoz sem volt elegendő pontjuk.

Pedig a számok és a statisztikák azt mutatják, hogy nem a legbénább szakközépiskola a városban, benne van az első 3-ban, és beelőz 1-2 gimit is.

2010. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már tudom hogy mi akarok lenni ahogy írtam informatikus, de még mindig nem lettem okosabb :/
2010. szept. 1. 16:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm valamilyen kémiával foglalkozó szakközépből ment egyetemre vegyészetre. Ő maga mondta, hogy sokkal nehezebb dolguk volt, mint a gimiseknek, ugyanis gimnáziumban magasabb szinten tanítják a tárgyakat. Az egyetlen előnye a szakközépnek az volt, hogy gyakorlatokon kicsit ügyesebbek voltak a gyakorlati dolgokba viszont mindenki hamar belejött-úgyhogy ezzel se mentek sokra. A szakközépiskola arra jó, hogy szakmát ad a kezedbe, és 4-5 év után már mehetsz is dolgozni. A gimnázium arra való, hogy felkészítse a tanulókat a főiskolára/egyetemre. Úgyhogy ha Te biztosan tudod, hogy középiskola után még szeretnél továbbtanulni, akkor én mindenképpen a gimnáziumot ajánlom.
2010. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!