Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium vagy szakközép?

Gimnázium vagy szakközép?

Figyelt kérdés
pályaválasztás előtt vagyok és jogot szeretnék tanulni(ügyvéd akarok lenni)más nem is érdekel,de a gimnázium csak értettségit ad és szakmát nem,és ha gimibe megyek és nemsikerül és nemvesznek fel egyetemre akkor csak nézhetek mert nincs szakmám csak egy érettségim,ha középbe megyek akkor is mehetek egyetemre??:S ha igen akkor is már kevesebb esélyekkel hogy fevegyenek? sűrgős.valaki tapasztalatok?
2010. szept. 9. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:

szevasz, ne legyél pesszimista. ha ügyvéd szeretnél lenni szerintem gimnáziumba menj. én pl. azért mentem szakközépiskolába, hogy szakmát szerezzek, a gond az, hogy a 3. év végén közölték velem, hogy ehhez még egy 2 év technikusit is el kell végezni amelyre nekem nem sok időm és kedvem volt, ezért elhúztam fősulira.


mellesleg a gimnázium könnyebb, mint a szakközép ezt is vedd figyelembe

2010. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem vagyok pesszimista,de tényleg nem könnyű jogi karra bekerülni és ha nemveszenek fel tényleg csak nézhetek egy érttségivel
2010. szept. 9. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak: a szakközép se ad szakmát! Már régen elmúltak azok az idők, amikor adott. Csak szakmai alapozó tantárgyak vannak, semmi szakképesítés. Azt csak érettségi után további évek alatt lehet megszerezni. Az, hogy milyen iskolába menj, függjön a tanulmányi eredményedtől. 4 egész fölött gimnázium, az alatt (pár tized nem számít) szakközép. Ha elszántan ügyvédnek készülsz, akkor gimnázium.
2010. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem,és gimnázium után ha ugyvan tudok még szakmát tanulni?
2010. szept. 10. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tudsz, teljesen mindegy, hogy milyen iskolában szerezted az érttségit. Itt a gyk. is tele van okj-s tanfolyamhirdetésekkel.
2010. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!