Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Statisztika és...

Egyetemisták! Statisztika és valószínűségszámítás alapjai tárgyat hogyan teljesítettétek, hogy tanultatok rá?

Figyelt kérdés
Másodéves hallgató vagyok a BGE-n, ebben a félévben lesz életem első zh-ja az egyetem falain belül, az is a statisztika.. a tanárok sem nyugtatnak minket, én meg biztos vagyok benne, hogy meg fogok bukni. Volt valami bevált módszeretek, hogyan tudtátok megjegyezni az anyagot, motiválni magatokat?
2021. okt. 7. 22:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Van elméletileg online tananyag (én is BGE-s vagyok, taavaly csináltam, nekünk volt), ott tudsz gyakorolni. Én a diákat kinyomtattam, kijegyzeteltem, és azt használtam. Ajánlom még az easymathset, szerintem ott is lesz kurzus, illetve hogy minden feladattípusból egyet írj ki egy lapra, részletes megoldásokkal, és azt nézegesd.
2021. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
"a tanárok sem nyugtatnak minket" (Bár nem vagyok tanár!): Nyugi Pistike! Nem lesz semi baj. Más is pisilt már be ZH elötti éjjel. Semmi gond. Neked olyan szép nagy gömbölyü fejed van, hogy csoda! Motiváljon ez a tudat, ha az nem motivál, hogy te akartad ezt az iskolát. Nyugi! Tudod milyen jol keresnek a Balcsinál a büffések?
2021. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%

Nem fogsz megbukni, mivel

1) felmész a matekingre és befizeted magad egy statisztika kurzusra

2) fogadsz egy magántanárt, aki elmagyarázza.


Az egész statisztika tök logikus, és amilyen szinten tanuljátok teljesen egyszerű, csak egyelőre szokatlan neked. De meg lehet tanulni, csak keress segítséget!

2021. okt. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Remelem most jobban erzed magad ettol..
2021. okt. 7. 23:22
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudsz angolul, akkor a youtube is nagyon gazdag forrása minden jónak. Én a statquest és a 3blue1brown csatornákról szoktam statisztikából okosodni.
2021. okt. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%
Hú statisztikával megszenvedtem anno én is :D Végül mindig kiharcoltam a kettest, de különös módszerem nem volt hozzá. Illetve de... laposra ültem a seggemet, annyit tanultam :D
2021. okt. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Le kell ülni és csinálni kell. Azért ezek nem megérthetetlen dolgok, főleg, hogy a statisztika baromi nagy része abból áll, hogy fel kell ismerni, hogy mit lehet ráilleszteni. Nincsenek 1-2 oldalas számítások mint inhomogén parciális diff egyenletnél vagy mátrix inverz számításnál.


Amúgy igen nem árt ha találkozol az egyetemi elvárásokkal, nem csak online megírjátok a dolgokat. Én inkább örülnék, hogy az első évet megkaptam ajándékba.

2021. okt. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Azert az sem volt ajandek, a tanarok mondtak, hogy az elottunk online vizsgazoknak sem lett jobb az eredmenyuk, mint amikor mindent bent kellett irni.

Na mindegy, mar csak 2 es egy negyed ev...

2021. okt. 8. 07:57
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hu, nekem a statisztika és val. alapjai + üzleti statisztika a kedvenc tantárgyaim közé tartozott, elsőre meglett mindkettő.

Könnyebb volt, mint a gazd. matek, mivel infosabb, logikusabb és gépen kell írni.

Készülj fel, hogy itt lesznek olyan vizsgafeladatok, amiket az órán nem mutatnak meg. Szóval a logikáját értened kell, az előadásokon plusz pontokat lehet szerezni, arra menj el! :)

Sokat gyakorolj az excel programmal.

2021. okt. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, 6 pontot szereztem az eloadasokon (10-et lehetett eddig)... Mahoz ket hetre lesz a zh
2021. okt. 14. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!