Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki megnyugtatna, hogy van...

Valaki megnyugtatna, hogy van némi esélyem emelt matek érettségin, ha ennyire silányan meg a valószínűségszámítás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 10-es koromig Romániában éltünk, és bár ott a mateket jóóval magasabb szinten tanítják egyes témakörökből, sokmindent csak említés szintjén.

11.-12.-ben középszintű mateket tanultam itt, májusban is középszinten mentem volna, de végül visszamondtam, és most ősszel érettségizem. Közben kitaláltam, hogy akkor nyár alatt felkészülök matek emeltre.

Algebra, függvények, analízis, geometria, koordinátgeometria, trigonometria - mind pöpecül mennek, szinte csak gyakorolnom kellett a nyár alatt, hogy "szokjam" az emeltesebb feladatokat.

Viszont a kombinatorikánál, valószínűségszámításnál meg vagyok halva. Ezeket is tanultam, közel 25 val.szám feladatot oldottam meg szept. folyamán a Studium Generale-ből, de sose jöttem rá, hogy hogy kell... Csak ültem a feladat fellett, majd megnéztem a megoldást, és annak segítségével levezettem magamnak.

Jövő héten érettségi, ezen a héten megoldottam 2 előző évi feladatsort, és azt tapasztalom, hogy a hiányos valszám., kombinatorika tudás miatt kábé úszik az egésznek a 40%-a (+még olyan ~5% az egyéb hibákból, figyelmetlenségből).


Nagyon be vagyok parázva. Rengeteg a valszám. feladat, én meg ebben vagyok a leggyengébb. Vagy nem tudom hogy kell egyáltalán elkezdeni a feladatot, vagy egy TELJESEN más "megoldást" írok le, ami nyilván helytelen.


Mi a bánattal tudnám még így utolsó körökben feltornázni magamat? Egyszerűen nem látom a rendszert ami alapján ezeket a feladatokat meg kell oldani, olyan randomnak tűnik...



2020. okt. 16. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
1 hét alatt még 1 témakörből fel lehet készülni. Ha nem érted a megoldásokat egyáltalán akkor először nézz meg egy tankönyvet vagy keress interneten anyagot ami az elméletet jól elmagyarázza. Ez 1 nap alatt megvan. Aztán nézhetnél egyszerűbb feladatokat, nem kell rögtön az emelt szintűekkel kezdeni ha ahhoz nem tudsz hozzászólni. Ez is kb 1 nap. Utána pedig rámehetnél az emelt feladatokra. És persze ha konkrétan nem értesz valamit akkor kérj segítséget, akár itt is.
2020. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

YouTube-on vannak olyan videók, ahol érettségi feladatokat oldanak meg, próbálj meg köztük ilyet keresni.

Vagy esetleg a mateking oldal.

2020. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele, minden más témakört azonnal értettem és jól mentek a nehezebb példák is, viszont a kombinatorika, valószínűség számítás nagy részével kínlódtam, egyszerűen nem állt rá az agyam, mindig máshogy értelmeztem a feladatot. Emelt érettségi előtt megkértem egy barátomat, hogy magyarázza el megint és az némileg segített, meg természetesen gyakoroltam és kijegyzeteltem mindent lelkiismeretesen, de igazán ezek után sem ment, úgyhogy én beletörődtem és reménykedtem, hogy szóbelin nem olyan tételt húzok:D Írásbelin pedig azt vettem észre, hogy van olyan feladatsor, amiben kicsit több ilyen feladat van és van, amiben meg kicsit kevesebb, ennek függvényében 60% és 80% körüli eredményeim lettek a gyakorlás során. Gondolom a többi neked is jól megy, ez még nem feltétlenül annyira rossz eredmény, ha az összes valszámos-kombinatorikásat el is rontod. Persze lehet próbálkozni, hátha valamitől rákattan az agyad és megvilágosodsz, mindenképp érdemes gyakorloni, minél több féle magyarázatot meghallgatni akár ismerőstől, akár neten, hátha az egyikkel működik, meg hátha pár sémát meg tudsz jegyezni ami beválik, de nem minden esetben segít a próbálkozás, nekem a mai napig randomnak tűnik ez az egész még a legkönnyebb példákat is rosszul értelmezem:D De az emelt matekom összességében 5ös lett, pedig az írásbelin szinte az összes ilyen jellegű feladatot elrontottam és sok volt belőlük abban az évben:D Szóval próbálkozz persze, de nem biztos, hogy minden veszve van, csak mert ezek nem mennek, ha minden más jól megy.
2020. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Átvettem ahogy tudtam, picit jobban képben vagyok, mostmár azért van pár feladattípus, amit már értek hogy kell... Azért nem reménykedem túl magas pontszámban, még így is rengeteg a hiányosság más területen, úgy érzem. :((

Nem baj, legfeljebb ha nagyon szrul sikerül, májusban újrapróbálom (bár az buli lesz, ha közben megváltoztatják a vizsgakövetelményt).

2020. okt. 18. 12:44
 5/5 anonim válasza:
hogy sikerült az érettségi? :)
2021. jan. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!