Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányban haladnátok a...

Milyen irányban haladnátok a továbbtanulást illetően a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg az utolsó évemben vagyok a gimnáziumban, 5 éves biológia-kémia szakon, ahol a 0.év nyelvi előkészítő volt. Angolt és spanyolt tanulok, angolból van egy felsőfokúm, spanyolból pedig szeretnék valamikor középfokú nyelvvizsgát tenni. Kitűnő tanuló vagyok, bár különösebben nem szeretek tanulni, vagy magolni és nehezen is veszem rá magam.

Viszont elég nagy dilemmám van a továbbtanulással kapcsolatban. Nagyon szeretem az idegen nyelveket, emellett ugye bioszt és kémiát tanulok emelt szinten, amit szintén szeretek, és elég sok energiát belefektettem a tanulásába. Azonban nincs olyan irány, amire szívesen mennék vagy annyira nagy álmom lenne. Orvosira nem szeretnék menni, a fogorvosi egyedül, ami talán tetszene, illetve a pszichológia. Szívem szerint viszont, mivel apukám vállalkozó, az ő vállalkozását vinném tovább, mivel nagyon tetszik az a fajta függetlenség, amit ezzel lehet nyerni, és hogy kiélhetem magam, fejleszthetem, bővíthetem a dolgokat. Emellett viszont ott van bennem az is, hogy ehhez nem kell egyetem se, és mi van, ha mégsem tetszik, vagy nem tudom csinálni? Illetve, hogy nem tanulok tovább, és hagyom veszni a kémia, biológia tudásomat, amit megint szégyellnék, ahogy azt is, hogy mindenki megy egyetemre, én meg nem. Viszont kérdés az is, hogy megérné-e végigszenvedni egy fogorvosi képzést, csak azért, hogy elmondhassam magamról, hogy van egy ilyen végzettségem, de mégsem érzek szenvedélyt iránta?

Azon is gondolkodtam, hogy kihagyok egy évet, ami alatt csinálnék nemzetközi felsőfokú nyelvvizsgát angolból és spanyolból is, mivel szerintem a nyelvérzékem a leginkább az erősségem, így ezt élvezettel meg tudnám csinálni abban az egy évben, miközben apukámmal betanulnék a vállalkozói dolgokba, megnézném, hogyan is működik ez.

Ti mit tennétek ezek függvényében a helyemben? Mindennek van pozitív-negatív oldala, de mégis nehéz mérlegelnem, így szívesen látnám a ti véleményeteket, javaslatotokat. Előre is köszönöm!


2021. okt. 12. 12:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet lehet hagyni 1 èvet, ès kicsit gondolkodni, hogy mit is szeretnèl, mielőtt belevágsz. Viszont mondjuk egy magán fogorvos rengeteget tud keresni, szóval az sem rossz. Mivel èn alapból biológusnak tanulok az egyetemen, kicsit elfogult vagyok ezzel kapcsolatban, de szerintem a gyógyszeripari munkák(mondjuk az eddig is), genetika ès mikrobiológia nagyon fontos lesz a jövőben, ezèrt azzal nem lőhetsz mellè. Ezekhez mind kell a biosz ès a kèmia, szóval ha abból jó vagy, nem lesz nehèz dolgod, ráadásul a nyelvtudás is fontos.(a legtöbb ès a legjobb források angolul vannak) De olyat válassz, amiben jól èrzed magad, ez a legfontosabb.
2021. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!