Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még mindig nem tudom, mit...

Még mindig nem tudom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anglisztikát tanulok, ez az első félévem, de annyira nem tetszik, haszontalannak érzem. Viszont nem tudom mi mást csináljak. Nem szeretem a kollégiumot sem, és azon az egyetemen ahova be tudnék járni nincs olyan szak ami tetszik. Nem tudom merre tovább, az egyetemet meg csak ebben a félévben hagyhatom itt ingyen. Fogalmam sincs mit tanuljak, miben akarok majd dolgozni.

2021. okt. 12. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A másik kérdésedben írtad, hogy az angol nyelvoktató mester felmerült benned. Tanárszak nem érdekel? Nem tudom hova jársz de van ahol van átjárás a BA és az osztatlan tanárképzés között (ha meg nincs, és újrafelvételizel, akkor is akad majd tárgyad, amit jó eséllyel be tudnál fogadtatni).
2021. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék 2 szakot, maximum magántanár lennék
2021. okt. 12. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

1#

BA és osztatlan tanárszak között csak az első évtől kezdve van átjárás és akár még akkor is könnyebb az újra történő felvételizés (tanáriról a ba-ra egyszerű átmenni, fordítva nem). Viszont ha a kérdezőt nem érdeklik az anglisztikán oktatott tárgyak, akkor az angol - x szakos tanári képzést sem fogja jobban szeretni, mert ott is ugyanazt tanulja csak egy másik szak és tanáris tárgyak kíséretében.

2021. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Miért akarsz mindenképpen egyetemre járni? (Egyetemistaként kérdezem)
2021. okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valamiért biztonságot adna ha lenne egyetemi végzettségem, meg sok szakmánál magasabb vele a fizetés mint okj-vel
2021. okt. 13. 14:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában a szakirányú diploma szokott magasabb fizetés vagy akár felvételi alapvető követelménye lenni. Viszont az anglisztika kimondottan kevés területen szakirányú.

Akármilyen, a munkakörhöz nem kapcsolódó diplomára csak úgy magasabb fizetést adni legfeljebb a közalkalmazotti bértáblánál szokás, de még ott is jó eséllyel mérlegelik a felvételnél, hogy mennyire releváns a diplomád az adott munkakör szempontjából, hogy azzal egyáltalán felvegyenek-e magasabb fizetésért, vagy inkább keresnek helyetted olyan jelentkezőt, akinek jobban hasznosítható diplomáért (és tudásért) fizetnek plussz fizetést.


Az első félév sok egyetemen nagyon más, mint a későbbi fél/évek. Sok helyen eleve rostálásra szánják az első félévet: több jelentkezőt vesznek fel, aztán a nagyja lemorzsolódik magától, vagy tesznek is érte. Lehet, hogy ha ezt az évet kihúzod, később jobb lesz és megéri végig csinálnod. Próbálj meg beszélni felsőbb évesekkel, méginkább végzettekkel, vagy akár tanárokkal is, hogy mik az ő tapasztalataik véleményük. Érdemes azt is felmérni, hogy mégis merre tudsz majd ezzel a diplomával elhelyezkedni, tovább lépni.


A kollégium helyett megpróbálhatsz más alternatívát találni. Pl. diákokkal közösen albérletbe költözni, stb.


Első éves egyetemistaként elég könnyen előfordul az emberrel, hogy nem tudja, mit is akar igazán csinálni, merre érdemes lépnie, merre van az előre. Ha most ingyen ki tudsz szállni, akkor lehet, hogy érdemes inkább otthagynod az egyetemet és megpróbálni minél több féle munkakörbe belekóstolnod. Egy kis világlátás sokat segíthet, hogy megtaláld az irányodat. Ha különböző munkahelyeken belekóstolsz több féle területbe és munkakörbe, az segíthet eldönteni, hogy mi érdekelne igazán, milyen irányba lenne érdemes tanulnod - vagy akár arra is rájöhetsz, hogy tök jól boldogulsz diploma nélkül és inkább más módon fejleszted magad.


Csak azért, hogy legyen egy bármilyen diplomád nem biztos, hogy érdemes éveket szívnod az egyetemen és aztán még lehet, hogy hasznod se származik belőle, csak vesztegeted az idődet és az éveidet feleslegesen.

2021. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!