Villamosmérnök levelező?

Figyelt kérdés

Utolsóévem járom az egyetemen mint építőmérnök. 21 éves vagyok, jövőre töltöm a 22-t, kicsit úgy érzem ezzel a diplomával, csak hosszú távon tudnám azokat a dolgokat megvalósítani amiket szeretnék.

Diploma után levelezőn Msc helyett, villamosmérnöki szak elkezdésén gondolkozom. Szeretnék mellette dolgozni is, mert nem akarok még 4-5 évig a szüleimre támaszkodnom.


Érdekelne van e aki így csinálta végig, ha igen hol? Mik voltak a tapasztalatok?

Mikre kell figyelni?

Matek 1-2 nekem már meg van, egyedül a 3 ami hiányzik. Ebből van szigorlat ezen a szakon?(nálunk már nem volt se 3 se szigorlat)

Informatika 1-2 mit takar? Itt már elkezdik a programozást tanítani ?

Akinek van tapasztalata szívesen fogadom a válaszokat. Köszönöm! :)



2021. okt. 19. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Hàt ha a matekokat, gazdasági tárgyakat meg szab választható köriteseknek sikerül minél több már megcsinált tárgyat elfogadtatnod, akkor levelezőn is lesz talán egy kicsit több időd az adott tárgyakra. Hol csinálod?
2021. okt. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ezt még nem döntöttem el, talán a lakhelyemhez közel lévő Debrecen lenne a legkényelmesebb. De Budapesttől sem zárkózok el, ha ott jobb minőségű az oktatás.
2021. okt. 20. 09:37
 3/19 anonim ***** válasza:

Debrecent nem ajánlanám, arról eddig csak rosszat hallottam. Mivel levelező a kérdés, ezért ha Budapest is szóba jön, akkor az ott csak az OE-n van. Színvonal szempontjából OE-t (vagy a Miskolcit) ajánlanám.


A tantárgyak mindenhol picit máshogy vannak felépítve, ezért nehéz válaszolni a többi kérdésedre. Én BME-n végeztem, nálunk volt matek 3 és 4 is, viszont egyik se tartozott bele a szigorlatba. (Ezeken kívül volt diszkrét matematika, amit nem is a TTK tartott.) Programozás nálunk külön 2 tárgy volt (C/C++), illetve egyéb tárgyakból volt még programozás (assembly, webprogramozás, PLC, verilog). Informatikából számábrázolásokat, hardver architektúrákat, operációs rendszereket, számítógép hálózatokat, és az előbb említett webprogramozás vettük (TCP/IP szoketek, php, CSS, html). Ez is két félév volt.

2021. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A TTK-val kapcsolatban mik voltak a rossz tapasztalatok? Itt sajnos amúgy fizetős van csak levelezőből. Akkor tényleg megfontolandó az Óbudai, mert 175 e félévente vagy feljárni akkor lehet inkább feljárnék.

Köszönöm a választ! :)

2021. okt. 28. 11:11
 5/19 anonim ***** válasza:

Régen jártam levelezőre, így utólag nagyon szar volt. Akkor hat év volt a műegyetem levelezőn, az első kettőt lelkesen jártam, a második kettőt lelkesedésvesztetten, a harmadik kettőt nyögve-jajongva. Gyakorlatilag hat évig az összes munkavállalói létemből következő szabadságomat is felkészülésekre fordítottam (pedig régen elég sok szabadság volt ehhez). Jó voltam, hálistennek meg sem utáltam a szakmámat, de az utolsó kettő már nagyon lassan telt el. Pedig az volt a szakma veleje.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet elvégezni. Sokan elvégezték. Persze, sokan meg le is morzsolódtak, volt olyan, aki idegösszeroppanást kapott, satöbbi. Jó családi háttér, na, az kell. A házastárs sokat tud előre lökni, de még többet tud hátráltatni. :D Meséltek olyanokat... Nekiáll este tanulni (a feleség), erre a férj mondja neki, szívem, nem mennél le megkotorni a szenet a kazánban? mintha nem égne rendesen :D Látom, neked olyan nincs, de nehogy azt hidd, hogy kevesebbet fogsz támaszkodni a szüleidre. legfeljebb nem anyagilag. Csak épp csendben kell lenniük, ha eddig mostál-főztél néha, eztán nem fogsz, satöbbi.

Volt olyan is persze, aki kisgyerekes ifjú házasként építkezve végezte levelezőn a Kandót, de ez elég ritka.

2021. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem több olyan ismerősöm is van aki mondjuk közlek mérnökből lett gépész (ebből több is van) vagy mondjuk energetikai mérnökből villamosmérnök. És van ezek közül aki meló mellett csinálta.

Szóval nem egyedi eset ha valaki pályát módosít.


Mondjuk nekik a bsc-jük megfelelt épp, hogy a választott msc-hez de cserébe pótolhattak egy rakat kreditet a másik szakból is az msc-s tárgyak mellett, szóval az sem egy könnyű feladat.

De asszem IT-s ismerősöm is van aki építész volt anno, szóval ő hasonlóan járhatott mint te.


Sokan bevállalnak inkább pár plusz kemény évet a korrigáláshoz, mint, hogy 30 éven át szívják a fogukat munka közben a már kevésbé tetsző területen.

2021. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nekem nem a területtel van a bajom, szeretem nagyon. Viszont nem látok benne jövőt. A fizetés, nagyon kevés nettó 250 e Ft elég kevésnek érzem.


Ezt érdekesnek találom, látok is benne potenciált.

2021. okt. 28. 13:29
 8/19 anonim ***** válasza:

"A TTK-val kapcsolatban mik voltak a rossz tapasztalatok?"


Nem tudom miből gondolod, hogy rossz tapasztalataim voltak velük. Nyílván ott is voltak furcsaságok, de alapvetően tudták, hogy mérnökök leszünk (akarunk lenni), és nem matematikusok vagy fizikusok. Na, ezzel szemben a SZIT az matematikusokat akart belőlünk "faragni". Legalábbis ott sokkal szigorúbbak voltak a követelmények, gondolkodósabbak voltak a példák, és a szóbeli is kötelező volt. Áhh...😅 Jó túlleni ezeken.

2021. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Fentebb írták, hogy nem ajánlják. Helyette inkább az Óbudai Egyetemet válasszam.

Nyolcas te is Debrecenben csináltad levelezőn?

2021. okt. 29. 09:48
 10/19 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, én írtam a 3-asat is. A "TTK" a válaszomban a Természettudományi Kar a BME-n, és arra írtam, hogy nálunk 5 matek volt, amiből négyet ők tartottak, egyet a SZIT (Számítástudományi és Információelméleti Tanszék). Csak azt akartam sugallni vele, hogy elég különböző a szakokon a tanterv, illetve hogy mi tartozik a szogorlatba bele.
2021. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!