Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szülők, ti támogatnátok ebben...

Szülők, ti támogatnátok ebben a gyereketeket ilyen körülményekkel?

Figyelt kérdés

18 évesen leérettségiztem és azonnal munkába is álltam, mert külön szerettem volna költözni a szüleimtől, a hatalmas szigor miatt. ők ezt nem díjazták de mivel tisztában vannak ők is azzal mennyire korlátozottan éltem velük megértették. ez közel 4 éve már, kisebb munkákkal eléldegéltem, kiéltem a vágyaim amiket velük élve nem tudtam, de mostmár többre vágyok karrier terén. kinéztem egyetemi szakokat de egyik sem túl könnyű, nem hiszem, hogy bírnám ha munkába maradnék mellettük. az egyetem ötlete nagyon tetszik nekik, azt mondták a féléveket mindenképp állják ha szükségem van rá, de ezt az ötletet, hogy mellette teljesen kiálljak a munkából még nem hoztam fel nekik.

lakbérem nincs olyan értelemben, hogy két idős hölggyel lakok, mással váltom ki, tehát ha kiszállnék a munkából havi kb. 60 ezerre lenne szükségem ételre, bérletre és a minimális pluszokra ami kell az élethez.

egyébként amióta elköltöztem más fajta anyagi támogatást nem kértem tőlük sosem.



2021. okt. 30. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Még nem vagyok szülő, de igen, biztosan támogatnám. Te annyit tehetsz, hogy igyekszel államira kerülni. Egyébként ha nincs mód a támogatásra, lehet igényelni szociális meg mindenféle ösztöndíjat.
2021. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Én ilyen szinten nem támogatnám. Ha én lennék a szülőd,akkor azt megengedném,hogy hazaköltözz és az alapvető dolgokat: étel, bérlet.. finanszíroznám, viszont így külön élve sokkal többe kerül. A szüleidnél,ahogy másoknál is alapból van étel,tehát a +1 fő az kisebb kiadás, mintha külön élnél és úgy kéne finanszírozni mindent.
2021. okt. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim nem támogatnának, mert nem lenne miből. Sajnos ilyen is létezik. Kénytelen lennél hitelt felvenni és dolgozni mellette.
2021. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!