Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti ilyen háttér körülményekkel...

Ti ilyen háttér körülményekkel hogyan mennétek tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Anno 18 évesen nem tudtam tovább tanulni,mert nulla anyagi hátterem volt. Elmentem dolgozni,de egy érettségivel annyit keresek még most is,hogy a saját dolgaimat állom és ennyi(+egy felsőoktatási szakképzést megcsináltam mellette).

De most már 25 vagyok és mindenképp szeretnék elköltözni és tanulni,de nagyon félek,nem tudom,hogy csinálhatnám.

Levelező szakra adtam be(szte - munkaügyi és társ. bizt. szak). Úgy gondoltam,majd keresek mellette munkát,meg veszek fel diákhitelt is(eleve önköltségesre megyek és akkor még a szabad felhasználásút is fel kell vennem mert másképp nem tudnék leköltözni se szegedre).

Egyszerűen elegem van. Nagyon szarul keresek , épp kijövök (kaját,számláimat fizetem de így is megkapom,hogy nem adok bele a háztartásba-nem mintha lenne miből,jobb munkát meg nem találok,mert kisváros és semmi nincs.)

De nagyon félek,hogy majd nem találok munkát,és majd mire kijövök a suliból baromi sok tartozás lesz már a nyakamon ugyanakkor úgy vagyok vele,hogy 25évesen nem bírom már elviselni az otthon létet(család tagok miatt).


Hasonló nulla hátterű emberek kérlek nyugodtan írjatok,ti hogy csináltátok.


2018. máj. 2. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább egy hasznosabb szakot keresnék ahova felvesznek államira. Én nappalin végeztem, diákmunkából és ösztöndíjból tartottam el magam plusz egy szemeszterben diákhitelt kellett felvennem, mert eltört a karom úgyhogy dolgozni nem tudtam egy ideig. Nálunk a nappalis állami diákok közül szinte mindenki kapott koliban helyet, lehet jobb lenne ha elköltöznél nagyobb városba. Én is Bp-n tanultam, Ajkáról jöttem fel, jobbak a lehetőségek dolgozni.
2018. máj. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én nem gondolom,hogy haszontalan szak lenne.

Nappalira pedig semmiképp nem mennék,nem hiszem,hogy tudnék eleget dolgozni mellette meg már koromnál fogva sem.

2018. máj. 2. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!