Megéri ma jogot tanulni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, az lenne a kérdésem, hogy megéri-e és megtérül-e ha az ember jogásznak tanul? Tényleg alig lehet munkát találni, valóban nagyon telített?

2021. nov. 12. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal komolyabb problémának tartom azt, hogy ahány jogot végzett ismerősöm van, mind kiégett, mire elért a suli végére. Az elhelyezkedésben már nem is gondolkodtak, mert csak azért fejezték be az egyetemet is, hogy "ne vesszen kárba" a befektetett idő, de ennyi. Szó szerint gyűlölték a végére. Egyikük külföldre ment és testépítéssel kezdett foglalkozni, egy másik programozónak állt, a harmadik meg inkább szült 3-at és babázik és mellette kertészkedik, vissza se fog nézni, azt mondta, keres majd valami irodai melót inkább.
2021. nov. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Jogászra mindig, mindenhol lesz szükség. A kérdés az, hogy melyik terület érdekel? Jogász szakmán belül is rengeteg ágazat van. Az első válaszolónak annyiban igazat hagyok, hogy ha valaki nem megszállott kb, hanem csak “szereti-szereti”, akkor tényleg ki lehet égni akár a harmadik év végére is és meg is lehet utálni, ha valaki véres harcként fogja fel a túlélésért az egyetemi éveket. Viszont ez mindegyik szakon így van. A tananyag és a mellékes kiegészítő tudni valók - amik nélkül sokszor a tananyagot sem érteni, ha nincs meg az az alap háttérinfód, amit 50 másik könyvből szerzel - TEMÉRDEK. Komolyan embertelen. Vagy szerelem vagy over egy idő után. DE! Máshol is így van. Első “szakmám” pénzügy-számvitel volt. Nem ment, besokalltam, nem értettem és a kezdeti lelkesedés hamar elillant. Itt a jogon más. Az anyag halmozott szorzata a közgázosnak - pedig az sem kevés - mégis szeretem és hajt a kíváncsiság mindig tovább és tovább. Egyszerűen nem tudom megunni egyik részét sem. Munka szempontjából mondjuk én nem vágyom többszázezres-milliós fizura, csak had kutassak, írjak tanulmányokat és oktatni szeretnék. De ha a pénz hajt, akkor tökmindegy milyen területet választasz. Rosszul is és jól is lehet keresni mindenhol. A lényeg, hogy szakma vagy hivatás az adott terület számodra, mert nagyon nem mindegy.
2021. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!