Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri bele vágni, sikerülhet?

Megéri bele vágni, sikerülhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kb egy éve döntöttem el hogy Egyetemre szeretnék tovább menni (levelezőre) munka mellet.

Jogászra szeretnék jelentkezni, emelt törizni akarok majd.

2 hete elkezdtem tanulni a törit (különböző fb csoportokba be léptem majd oda több anyagot is fel töltöttek amelyekből tanulok, könyvet is vettem) na a lényeg hogy szerintetek sikerülhet? A baj hogy 2017-ben érettségiztem, szóval teljesen a 0-ról indulok.

Valaki jár hasonló cipőben mint én, vagy ilyenkor már késő elkezdeni tanulni(november van).?! Van itt olyan aki szintén levelezőre menne jövőre és ő is teljesen a nulláról kezdi? Köszi mindenkinek.

23F



2021. nov. 14. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Mármint államira szeretnél menni? Mert költségesen úgy tudom nem túl magas a ponthatár. Szerintem ha érdekel a töri, tehát az érdeklődés is hajt, messze nem lehetetlen. A legutóbbi írásbeli feladatsort átnéztem, nem mondom hogy nem volt 1-2 gondolkodós rész, de azért lehet ezekre válaszolni, pláne ha nekiveselkedsz a tanulásnak. Májusban lesz a vizsga? Ennyi idő alatt kényelmesen fel lehet készülni, a jogon lesznek majd cifrább dolgok is :D
2021. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem az állami a cél az is jó ha fizetősre vesznek fel.


Igen májusba lesz és remélem sikerülni fog az emelt töri.

Decemberbe jönnek ki az emelt töri tételek?

2021. nov. 17. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én 3 hónapig készültem rá . Előtte semmit nem tanultam , de elhatároztam , hogy megcsinálom . Végül 87 % lett .

Ne Fb csoportokból keresgélj van direkt emelt törire könyv(ek) amelyek sokkal hasznosabbak . Magadnak dolgozd ki , ne pedig másét használd mert lehet véletlen kihagy valami fontosat vagy nem volt elég alapos. Soha ne használj rövidített könyveket , mivel azok rendkivul feluletesek .

Szerintem ezt nem lehet megmondani , hogy sikerülhet - e vagy sem , ez szorgalom kérdédése . Amennyiben igazán szeretnél jogász lenni , úgy is sikerülni fog.

2021. nov. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!