Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit kéne tanulnom,...

Szerintetek mit kéne tanulnom, minek érdemes tovább tanulni most nőként?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, nem sokára érettségizem. Nagyon jó tanuló vagyok, színötös mindenből, de nem tudom minek lenne érdemes tovább tanulnom. Szüleim se nagyon segítenek ebben.. Persze halvány elképzelésem az van, valamilyen egyetemen gondolkozom, azon belül művészeti szak, de nem vagyok benne biztos hogy azzal el tudok e helyezkedni majd a jövőben. Ezért írom ki ezt a kérdést, bármilyen ötletet meghallgatok azzal kapcsolatban, hogy mit érdemes tanulni.

2021. nov. 22. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
A művészeti szak honnan jött? Van valami előképzettséged? Foglalkozol valamivel konkrétan? Alkotsz?
2021. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont művészet?

Ha egyetemre mész, miért számít, hogy nő vagy? Programozni is tud egy nő, meg nyelvet is oktatni, vagy akármi. A fizikai munkáknál persze, számít, hogy mennyit bírsz emelni, de ha csak a fejed használod, akkor tök mindegy, nő vagy-e vagy férfi.

2021. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan kérdezd meg az iskolapszichológust, hátha tud ebben neked segíteni, nekem is segített a döntésnél :D Meg amit tudsz talán csinálni, hogy megnézed milyen szakok vannak fent egyetemen beírod a szak nevét YouTube-on (persze nem teljes körű tájékoztatást kapsz, de mégis lesz egy benyomásod róla, hogy egyáltalán érdekel az az adott szak), meg az még jó, ha vannak ismerőseid akik valamilyen szakmában dolgoznak és tőlük is kérdezhetsz. Én is anno gondolkodtam művészeti szakon mert én nagyon régóta jártam zeneiskolába, de én úgy gondolta hogy igaz szeretem nagyon csinálni, de hobbiként maradt meg. De akik művészeti suliba mennek, sokan előtte szakgimnáziumba jártak, persze vannak nagyon tehetséges jó technikával rendelkező emberek is, akik nem végeztek szakgimit, ezért lenne érdemes tudni, hogy pontosan mennyire vagy képzett azon a területen és pontosan milyen művészeti ág érdekelne?

(mellékesen vannak akik évet halasztanak és addig valami mást tanulnak, mondjuk megcsinálják a jogsit, nyelvizsgát vagy elkezdenek egy szakmát tanulni, Stb. és utána mennek egyetemre, vagy vannak olyanok akik egyetemet váltanak, csak ez azért rosszabb mert akkor fogy az államilag támogatott félévekből)

2021. nov. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Orvostan (nem csak szakorvos hanem bármilyen ami az orvoslással, gyógyítással foglalkozik), jog (jogászra mindig mindenhol szükség van bármelyik szakot is választod), politikus (akár csak egy polgármester), tanári pálya.
2021. nov. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Valamilyen tanári szak, főleg, ha megy a matek vagy más főbb tárgy, esetleg nyelvek. A gazdasági szakokkal sem lőhetsz soha mellé. A pszichológiának is egy jó döntés lehet vagy esetleg jog. A felvi szakleírásai és a mintaórarendek nézegetése az adott szakokhoz is sokat tud segíteni. Olyat keress amit te élveznél és ne nagyon hagyd, hogy bárki is befolyásoljon téged a kelleténél jobban.
2021. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2021. dec. 12. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!