Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerinted meg tudja írni a...

Szerinted meg tudja írni a középszintű matematika érettségit egy diák 5-ösre, pusztán sok tanulással?

Figyelt kérdés

A történelem érettségit igen, mert ott csak olvasni kell. Ha sokat olvasss valaki, akkor 5-ös lesz. Ráadásul óran is sokmindent megért az ember.


Na most, a matematika egy olyan tantárgy, ami egyeseknek jobban megy, egyszerűen belemegy a fejébe, másoknak meg sok gyakorlásra van szükség.


Tehát, akinek nincs kifejezetten tehetsége a matematikához, az örüljön, ha kap egy 4-est, de felejtse el az 5-öst?


2021. nov. 24. 16:45
A kérdező szavazást indított:
Bárki, akinek nincsenek tanulási nehézségei (pl. diszkalulia) írhat 5-öst matematika érettségit
Nem. Csak a tehetséges emberek kaphatnak 5-öst. Akinek nincs hozzá tehetsége, örüljön a 4-esnek.
25 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtad. Gyakorolni kell. Nem akkora húdenagy az elvárás. Gyakorolni kell és hozható az ötös.
2021. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A matematika egy olyan tantárgy, ahol ha egyszer lemaradsz, vagy nem értesz valamit, akkor a folytatás már nem megy. Szerencsére a tantervet nem a zsenikhez igazították. Aki tud folyamatosan, óráról órára tanulni, gyakorolni, az tudja hozni a középszintű ötöst. Ráadásul nagyon is könnyen.
2021. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
81%
Én pl.: nem tudtam, mert a geometria soha se ment és tudtam, hogy ott 100%, hogy nullázni fogok, de, ha nincsen ilyen nagy gyengeséged mint nekem, akkor mennie kellene.
2021. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyakorlás kérdése, egyes országokhoz képest az itt elvárt mstematika szinte semmi, gyerekjáték.
2021. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!