Hogyan jussak be az NKE-re?

Figyelt kérdés

Teljesen hirtelen, a mai nyíltnapnak köszönhetőn szerettem bele a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészeti karának az adó-és pénzügyszakába, és annyi imformációt olvasok, de így egyben nincs meg, pontosan mi is kell a felvételihez. (Sajnos a nyíltnapin még nem tudtam, hogy érdekel ez az ág, úgyhogy nem hallgattam meg az előadást)

Pontosan mik a felvételi követelmények? Milyen emelt szintű érettségit fogadnak el, illetve milyen nyelvizsga szülséges? Valamint a fizikai alkalmassági vizsga miben merül ki?

Előre is köszönöm a választ!



2021. nov. 26. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
felvi.hu a barátod
2021. nov. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az érettségiket fogadják el:

belügyi rendészeti ismeretek

katonai alapismeretek

magyar nyelv és irodalom

matematika

történelem

honvédelmi ismeretek (ágazati szakmai tárgy)

rendészet ismeretek (ágazati szakmai tárgy)

rendészeti és közszolgálati ismeretek (ágazati szakmai tárgy)

rendészeti alapismeretek (szakmai előkészítő tárgy)


Választasz ezek közül kettőt, lehetőleg olyat, ami tanultál is, és minimum az egyiket emelt szinten írod meg. (Ha normál/általános tantervű középiskolába jártál, akkor számodra valószínűleg csak a magyar, matek és töri lehet releváns.)


Kell egy minimum középfokú (B2-es), komplex nyelvvizsga az EU-ban hivatalos nyelvek valamelyikéből (ezek az angol, bolgár, cseh, dán, észt, finn, francia, görög, holland, horvát, ír, lengyel, lett, litván, magyar, máltai, német, olasz, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák és szlovén), vagy ukrán, szerb, beás, lovári, orosz, illetve kínai nyelvek valamelyikéből vagy ezzel egyenértékű érettségi vagy oklevél.


Mindezt akkor, ha magyar állampolgár vagy, büntetetlen előéletű, 18 éves már vagy, de 25 éves még nem.

Illetve az alkalmassági vizsga, ami pszichológiai

és egészségügyi (különböző szűrővizsgálatok kellenek), pályaorientációs elbeszélgetés, majd ha ezen megfeleltél fizikai felmérés, ami a következőket foglalja magában: 20 méteres ingafutás; átugrás zsámoly felett és érkezés hasonfekvésbe; falra dobás medicinlabdával. Ezek mindegyikéből van egyesével minimumkövetelmény, illetve van az összesre vonatkozó is.

Ha felvettek még egy, a lakóhelyeden történő 'Kifogástalan életvitel' ellenőrzést is végrehajtanak.


Ezt csak ilyen dióhéjban összefoglaltam, ha tovább vagy részletesebben akarsz róla olvasni (pl. kizáró betegségek, súly és magasságkövetelmények) itt

a Felvi oldala az érettségi és nyelvvizsgakövetelményekkel (idei eljárás): [link]

És az NKE-RTK oldala az alkalmassági vizsgálatokkal: [link]

2021. nov. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És összességében milyen a bejutás? Mennyire népszerű szak? Mennyi embert vesznek fel? Mennyire nehéz bekerülni?
2021. nov. 27. 06:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a felvi.hu n az előző évek ponthatárait amúgy én is NKE re szeretnék menni
2021. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan alacsonyak a ponthatárok, így kell hozzá a jó érettségi eredmény,lehetőleg 400 pont felett,hogy bebiztosítsd magad.
2021. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3# Talán olvass utána. Épp egy-két éve mondta az egyik egyetemi vezetőnk, hogy a mostani egyetemi felvétel előtt álló generáció valamiért képtelen utána olvasni az információknak, pedig kiszúrják a szemüket. Ezzel maximálisan egyetértek. Nem fog az öledbe hullani minden, ez már nem a középiskola. Lehet, hogy nyersen hangzik, de ez erre az egyetemre vonatkozóan főleg igaz.

[link]

[link]

Ha megvan a szükséges pontszámod és készülsz a fizikai alkalmassági vizsgálatra (ami nem egy nehéz dolog...), akkor viszonylag könnyen bekerülsz.

Arra a szakirányra egyébként egyre kevesebben jelentkeznek. A ponthatár is viszonylag alacsony. Azt mondanám, hogy 400 ponttal garantáltan bekerülsz, de szerintem 380-al is.

2021. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam, megnéztem a ponthatárokat, az egyik évben 312 volt, a másikban 349, megnézten az alkalmasságiról szóló videót, amiket tudtam elolvastam, letöltöttem, csak úgy voltam vele, hogy megkérdezek valaki olyat aki komplexen, a lényeget kiemelve el tudja mondani, hogy a bőrön megtapasztalva tényleg mennyire nehéz, mikre kell odafigyelni, nem csak prospektus alapján akartam eldönteni,végülis erre való ez az oldal, de köszi a tanácsot.
2021. nov. 27. 19:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7# Mint írtam, viszonylag könnyű bekerülni. Az már más kérdés, hogy jó pár embernek már az alapkiképzés alatt elege lesz, és leszerelnek.

Az alap információs kérdéseidre (mik a felvételi követelmények, fizikai alkalmassági, felvett hallgatók létszáma...) vonatkozóan nem tudnánk mi sem mást írni, mint ami a tájékoztató anyagokban is van. (6#)

2021. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy dönts, hogy adó és pénzügyi nyomozó az navos (van aki ezt nem tudta).

Másrészt amit nem írnak le sehova, hogy alá kell írnod 10 évet hogy a cégnél maradj miután befejezted a tanulmányaidat (jelenleg 8 év de új törvény javaslat van a 10-re)

2021. nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!