Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszlexiás diákok/hallgatók?

Diszlexiás diákok/hallgatók?

Figyelt kérdés
Diszlexiás diákok/hallgatók ti milyen tanulási módszerekkel tanultok akár gimiben vagy egyetemen?

2021. nov. 28. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Hogy mehet egyetemre az, akinek probléma az olvasás-írás?
2021. nov. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Miért ne mehetne? Amúgy meg minden diszlexiás más nem mindenki olvas rosszul pl jól olvasok de csúnyán írok.
2021. nov. 29. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Simán mehet az máshogy a közoktatás, hogyan tanítja ők olvasni vagy mit csinál velük vagy mit nem. Sajnos nincs statisztikai adat róluk a felsőoktatásban, mert jól jönne.


Egyben Programtervezőn Informatikusom lehúztam két félév. A matekot meghúztak aztán nem is kellett ahhoz sokat olvasni, de ez mint online tolták akkor. Most művészet szakon vagyok és Képgrafika lesz a szakosodásom szerintem. Tanulás felveszem a előadás hangját és vissza hallgatom, ha olyan tárgy. (Művtöri) Maradék gyakorlati tárgy és dokumentálni kell a munkafolyamatot.


Vannak az egyetemeken több alkalmazható kedvezmény:

-felvenni a hangot

-elkérni a vázlatot és a diát

-szóban felelni a vizsgán

-plusz idő felkészülni vagy a ZH kérni

-Nyelvvizsga nélkül kiadni a diplomát és a nyelvi órák csak aláírás kell

-nem kell papíron megírni mindent


Azért nem egy közoktatás ahol 45 perc alatt írje minden úgyan úgy azzal a tempóval mint mindenki más. Írt meg az esszét 45 perc alatt. Dolgozt fel ennyi idő alatt ezt azt.

2021. dec. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!