Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vesznek fel orvosira. Mit...

Nem vesznek fel orvosira. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sajnos már 4. próbálkozásra se vettek fel orvosira és borzalmasan rosszul érzem magam miatta.

Nem a képességeimmel van probléma (ezt több szaktanár is megerősítette) és rettentő sokat készültem az érettségikre. Nem lustálkodtam el, hanem tényleg lelkiismeretesen készültem!

Itthon kényelmes környezetbe az összes emelt kémia/biosz érettségit 80% fölé megtudtam csinálni, viszont élesbe annyira leblokkolok hogy nem megy.

Pszichológusnál is voltam már ez miatt és ez jelenleg is folyamatban van. Azt mondták debilizáló szorongásom van.


Egy évet megcsináltam a gyógyszerészetin viszonylag jó eredményekkel és dühít, hogy az érettséginél sokkal nehezebb tárgyakból is sikerült jó vizsgákat csináljak és itt egyáltalán nem izgultam, de az érettségi… mintha kiszednék az agyam.

A gyógyszerészeti nagyon nagyon nem tetszik és nagyon nem akarok gyógyszerész lenni, viszont már belefáradtam a sok próbálgatásba az orvosira.

Ezt láttam jó B tervnek de nagyon nem tetszik.

Teljes szívemből szeretnék orvos lenni és én úgy gondolom jó is lennék benne és menne az egyetem, de egyszerűen nem tudok bekerülni.


Mit csináljak? Más is van/volt ilyen helyzetben?



2021. nov. 28. 17:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
alapvetően az első év npersze, hohy nem tetsztett, az maga volt a pokol... meg a második is, 3.-tól vannak jobb tárgyak, utolsó évben bevittek/bevisznek minket a klinikákra: nekem ez a része most nagyon megtetszett, és én sem közforgalomban képzelem el az életem
2021. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Írhatok neked privátba esetleg?
2021. nov. 28. 17:38
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
persze:)
2021. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%
Szobatudós orvosról még nem hallottam. Márpedig a leírtak alapján leginkább csak arra lennél alkalmas. Otthon jól teljesítesz, éles helyzetben meg leblokkolsz. Én nem szeretnék olyan orvost, aki éles helyzetben leblokkol és nem jut eszébe hogyan kellene kezelni, vagy az életemet megmenteni. Szerintem ne erőltesd az orvosit. Rengeteg éles helyzet adódik benne...
2021. nov. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

4/4


Részben igazat adok neked, de nem szeretnék oxyológus vagy hasonló lenni.

Nem minden orvosi szakterület olyan ahol gyorsan kell ellátni a beteget pl.: egy sürgős esetnél.

És úgy gondolom sokan vannak, hogy nem tudják mit kéne csinálni, de erre van az egyetem és a gyakorlati szimulációk ahol ezeket belehet gyakorolni.

2021. nov. 28. 18:37
 6/22 anonim ***** válasza:
60%
Maradjunk a tényeknél. Már 4 alkalommal sem érted el a ponthatárt, pszichológus kezel, valakinek már ki kellene mondani, hogy engedd el, nem vagy alkalmas az orvosi pályára. Sem a képességeid, sem a pszichés tűrőképességed nem elég. A lányom orvos lett, úgyhogy tudom, hogy a nagyon jó képességek, jó tanulmányi eredmények mellett milyen fontos egy adott szituációban higgadtnak maradni, nem pánikolni és venni az akadályokat.
2021. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az itt kommentelőkre ne hallgass mert olyan hülyeségeket tudnak mondani, hogy én érzem rosszul magam. Lehetnél ezzel a betegséggel kutató orvos, szemész, háziorvos stb. De figyelj, a 4 az sok. Vannak szorongásoldó gyógyszerek, irass fel magadnak. Amennyiben ez a betegség diagnosztizálva van nálad és az életminőséged rontja, valszeg felírják neked, próbáld meg azzal. #6 meg maradjon inkább csöndben a hülyeségével. Az hogy a lányod elvégezte, nem jogosít fel rá, hogy másokat alkalmatlannak titulálj. Emlékszem mikor én emelteztem olyan szinten stresszeltem hogy fogytam 6 kilót, semmit nem ettem és napi 5 ször fostam, konkrétan miközben írtam, majdnem lehánytam a vizsgalapot. Most meg már sokadik vizsgámra megyek be az orvosin úgy, hogy leszarom mi lesz az eredmény, mert lehet többször menni.(bár még egyszer sem kellett)
2021. nov. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval abszolút egyetértek..érdekes módon olyanok kommenteltek ide ilyen szépeket, akik meg sem közelítették az orvosit. (Nem, az hogy a lányod elvégezte az orvosit, az nem a te érdemed, attól ugyanúgy fogalmad sincs mit kell ezért tenni) Én most vagyok harmadéves és harmadjára vettek fel. Jelenleg csoportszinten a legjobb eredményeket hozom és évfolyamszinten is egész jól állok. Szerintem annak, hogy mennyire leszel jó orvos, vagy mennyire fog menni az egyetem semmi köze az érettségidhez. Plusz át is érzem a helyzetedet, mert én is gyógyszerészetin kezdtem, pontosan tudom milyen érzés, hogy egy “karnyújtásnyira” vagy attól amit valóban csinálni szeretnél. Erre egyetlen recept van: kitartás

Próbáld meg mégegyszer utoljára add meg magadnak ezt az esélyt. Nagy baj nem történhet veled, mert gyógyszerészetin bent vagy, az sem olyan rossz azért, szóval nyugi, higgadj le, rosszul semmiképp nem jársz egyikkel sem.

2021. nov. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8%
Próbálkozz, majd megunod vagy a pszichiátrián végzed. Ebben az állapotodban 5-re sem fog menni.
2021. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha agyonutottek volna, se birtam az emelteket 60% korulinel magasabbra irni, csak a kozepeim es a tobbi pontom mentett meg, es ezek miatt ertem el a ponthatart. Voltam mar pszichologusnal parszor, pszichiaternel is, tobb csoporttarsam is, es nehany tanarunk sem feltetlen titkolja, hogy ok/munkatarsaik is szednek/szedtek dolgokat... Neked kell eldontened, hogy megprobalod megegyszer, mert orvos akarsz lenni, nem a kommenteloknek. A kemia itt sem lett sokkal nehezebb, biologiabol meg ugyis teljesen mast kellett mar tanulni, nem az erettsegin mulik, mennyi eszed van, vagy hogy fogod birni, foleg, ha a fele novenytan...
2021. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!