Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes tovább tanulni?...

Suvegh_glori kérdése:

Hova érdemes tovább tanulni? (egyetem) (többi lent⬇️)

Figyelt kérdés

Szóval most vagyok végzős a gimiben, de fogalmam sincs, hogy hova, melyik egyetemre, vagy milyen szakra lenne érdemes mennem.

Biosz, földrajz faktos vagyok bioszból egy közép szintű érettségi szeretnék tenni, földrajzból pedig emeltezni tervezek. 😇 Emellett amiből még viszonylag jó vagyok, az az angol, magyar, ének. De a Matekon és a fizikán kívül semmivel sincsen problémám.

Gondolkodtam annó a pszichológián,illetve a gyógypedagógián, de sajnos a pszihora minden évben nagyon magas a ponthatár 😭 Igazából bármi felé tanács jól jönne, mert szörnyen tanácstalan vagyok 😩



2021. nov. 29. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ezt neked kell eldöntened :) Felvi.hu-n nézelődtél? Mik a lehetőségek?
2021. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont ezt a két tantárgyat választottad fakultációnak? Biztos van valami oka annak, hogy az összes többi tárgy közül ezeket tarto(tta)d a legérdekesebbnek.

Nem érdekelne például valamilyen természettudományos pálya? Mit gondolsz az egészségügyről vagy a pedagógusságról?

Egyébként pszichológus vagy gyógypedagógus akkor már nem is akarsz lenni?

2021. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Biológia szakra nem olyan magasak a ponthatárok, és szerintem nagyon jó szak. Ha most kellene egyetemet választanom, dobogós lenne a választások között. Szerintem bioszból emeltezz, az hasznosabb. És a ponthatárok nagyon lent vannak. A biosz szakból kiindulva később egy csomó minden felé tudsz szakosodni. (Ha a netalán matekból összeszednéd magad időközben, akkor rá tudnál repülni a biotechre vagy bioinformatikára, kettő korunk csúcsszakmái között...)


Nagyon jó szak még a gyógytornász szak is! Főleg, ha elkezdesz valami női tornát, és később betolsz mellé egy sportedző meg esetleg egy sportmasszázs képesítést is. Az egész 40+ korosztály kb. gyógytornászokat látogat... És rengeteg mindent lehet vele kezdeni még sportedzőség nélkül is (azzal meg... maga a mennyország).


Esetleg még élelmiszermérnök? Szerintem ebben is van fantázia, bár gondolom a piac elég telített.

2021. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiára földrajz emeltet ék sem fogadják, szerintem gyógypedre sem.Miért épp abból akarsz emeltezni?
2021. nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

A 2. válaszolónak válaszokat, szívem szerint magyar faktos lettem volna csak sajnos nem jött össze a létszám, így nem indult az a fakultáció. Bioszból - és földrajzból mindig jó voltam általános iskolától kezdve, ezért válaszottam ezeket:) Régen nagyon szerettem volna óvodapedagógus lenni, de sajnos itthon nem lehet belőle megélni :(Pedig imádom a gyerekeket! Az egészségügy pedig sajnos nem vonz :( Igazából a pszihológus a szívem vágya de félek, hogy nem lesz annyi pontom amennyi kell. A gyógypedagógia mindigis érdekelt és szívesen is csinálnám. Igazából az a szerencsém, hogy sok minden érdekel és foglalkoztat, szóval elég sokoldalú vagyok😇

2021. nov. 30. 01:16
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik válaszoló! Köszönöm szépen a tanácsaidat, lehet ezek után mégis inkább a biosz emelt mellett döntök. Gyógytornászon nem is gondoltam de mindenesetre érdekes, utána nézek mindenképpen. 😄 Illetve a többi javaslatodnak is utána keresek majd 😇
2021. nov. 30. 01:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyógypedagógián két szakirányt kell választani, nekem az egyik a pszichopedagógia. Nagyon érdekes, szerintem nézz utána! Kaposváron is tanítják (itt tanulásban akadályozottak pedagógiáját vagy logopédiát választhatsz mellé), és itt nem vészes a ponthatár. (3. félévtől vannak szakirányos tárgyak, de valamennyi pszichológiát az első két félévben is tanultunk.)
2021. nov. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A pszichológiára tényleg nem jó a földrajz emelt, így ha nincsen másból, akkor oda fel sem vennének.

Gyógypedagógiára viszont jó az is, de nem fogsz érte pluszpontokat kapni.

Egyébként mennyire vagy jó a nyelvekből? Egy nyelvvizsga vagy egy emelt nyelvi érettségi nagyot dobna a pontszámodon a pszichológiánál.


((Ha végül a biológia emelt mellett döntöl, akkor akár segíthetnénk is egymásnak a tanulásban, ha szeretnéd.

Én is végzős vagyok, de én inkább természettudományos vagy műszaki irányba szeretnék menni))

2021. nov. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Nyolcas: olyan nincs, hogy elfogadják, de nem jár érte plusz pont. Vagy elfogadják, ezért jár érte 50 pont, vagy nem fogadják el, és nem jár. A gyógypedagógia esetében ez a helyzet, ugyanis a földrajz ott nem elfogadott érettségi tárgy, ahogy pszichológián sem.

Egyébként ha érdekel a pszichológia, írj nyugodtan, én oda járok! :)

2021. nov. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 vannak olyan szakok, ahová bármilyen tárgyból tett emelt érettségivel felvételt lehet nyerni. Nem kötelező az annál elfogadott tárgyakból, de ha nem abból teszel, akkor nem fogsz érte pluszpontot kapni, mert nem abból számolják a pontjaid.

[link]

A gyógypedagógia is pont ilyennek számít.

2021. nov. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!