Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE ÁJK felsőoktatás lehetőség?

SZTE ÁJK felsőoktatás lehetőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lenne kérdésem, tudnátok segíteni? SZTE ÁJK egyetem belül a felsőoktatás jogi szak érdekelne, csak nappali van, én szerettem volna levelezőt, mert dolgozok, mellette tudnék tanulni. Nappali hogy működik, milyen a beosztása(kb napi mettől meddig) kötelező minden órára bejárni?

Ui: tudom, van alapképzés, de most így alakult, hogy csak felsőoktatás érdekelne?

Köszönöm!



2021. dec. 8. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a fenét jelent az, hogy "van alapképzés, de csak felsőoktatás érdekelne"???? Felsőoktatási szakképzésre (FOSZK) gondolsz?? Az nem ugyanolyan jogi képzés ám, ha azt elvégzed, nem leszel jogász!
2021. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen a FOSZK-ra gondoltam. Tudom, hogy attól nem leszek jogász, nem is akarok egyelőre, csak tanulni, illetve belekóstolni a világába. Alapképzésen “jogász” van, felsőoktatásban pedig csak “jogi”, tudom van különbség, csak a nappalira lennék kiváncsi hogy hogy működik, mi a beosztása munka mellett.
2021. dec. 8. 10:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Eleve a jogász képzés nem alapszak, hanem osztatlan mesterképzés!

Ha elvégzed a Jogi FOSZK-t, akkor a következő szakképzettséget szerzed meg: "felsőfokú jogi asszisztens"

"4. A felsőoktatási szakképzettséggel legjellemzőbben betölthető FEOR szerinti munkakör(ök):

3642 Jogi asszisztens

3221 Irodai szakmai irányító, felügyelő

3641 Személyi asszisztens

3649 Egyéb igazgatási és jogi asszisztens

4111 Titkár(nő)

4112 Általános irodai adminisztrátor

4136 Iratkezelő, irattáros

4190 Egyéb, máshova nem sorolható irodai, ügyviteli foglalkozású

4229 Egyéb ügyfélkapcsolati foglalkozású"


"csak a nappalira lennék kiváncsi hogy hogy működik, mi a beosztása munka mellett." Értem, hogy te csak erre vagy kíváncsi, de szerintem meg nem árt némi + infó is, mert láthatóan fogalmad sincs az egészről! Mondjuk aki ennyire tájékozatlan, az nem tudom, mit keresne jogi egyetemen...

2021. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót. Tudtam hogy a jogi azaz ,jogi asszisztens’. Direkt nem kértem az infót, látom nehéz elolvasni, hogy mit szeretnék tudni. CSAK ERRE lennék kiváncsi ennyi lenne.
2021. dec. 8. 11:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha rákeresel, hogy "tanrend szte-ájtk x/y.tanév z.félév" akkor fel fog dobni egy ugyanilyen nevű linket a kar honlapjáról, ahol az elsők között lesz a jogi asszisztensi (példaként itt a 2020/2021. I.félév: [link] de a frisebbet is megkeresheted). Ahol azt látod az órarendben, hogy valamilyen csoport, azok az órák kötelezők, a többi valószínű előadás, oda ajánlott bejárni.
2022. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!