Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék "lóorvos"?

Hogyan lehetnék "lóorvos"?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy budapesten van állatorvosi egyetem, de nem nagyon értem. Lehetek állatorvos csak lóra szakosodva? Vagy ez nem így megy, és más állatokkal is kell foglalkoznom? +milyen nehéz azzá válni? 9.-es vagyok, szóval még van időm, és lehet változni fog valami, de azért érdekel. Máshol sajnos nem találtam választ, remélem tudtok segíteni<3
2021. dec. 11. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Majd ha elvégzed az egyetemet, kezedben lesz a diplomád, akkor keresel magadnak olyan munkahelyet, ahol lovakkal foglalkozhatsz.

Ha találsz...


Az egyetemi képzés alatt mindenféle állatról kell tanulnod.

felvi.hu


Itt utánaolvashatsz, hogy milyen tantárgyak vannak... Vagy az egyetem honlapján is találsz bőven infót.

2021. dec. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tessék, hogy ne kelljen keresgélned, itt egy minta-tanterv...


[link]

2021. dec. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenféle állattal foglalkoznod kell, ami benne van a tantervben. Mondjuk méhekkel csak külön specializált állatorvos foglalkozik. A lovak tudtommal a tananyag részei, de a mai világban sokkal inkább kutyákkal és macskákkal lesz dolgod, mint lovakkal, szarvasmarhákkal és juhokkal, hacsak nem fogsz ki egy olyan praxist, ahova több lovarda is tartozik. A kecskékről nem nagyon tanítanak, a juhok kapcsán említik meg.
2021. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosisként mondom, hogy tényleg kb minden állatról tanulni fogsz egyetemen, lesz lehetőséged kiválasztani azt ami téged érdekel. Viszont az előzőnek nincs igaza, az Állatorvosin végzettek nagy része még mindig haszonállatokkal (lovak, birkák, szarvasmarhák, kecskék) foglalkozik, többen mint kisállatokkal (kutya-macska stb). A gyakorlatok legnagyobb része is az úgynevezett 'Lókórházban' zajlik, ahova lovakon kívül sok más nagytestű haszonállatot is visznek.


Persze mindkettőre van lehetőséged, szóval a döntés a tied, hiányszakma az állatorvos.

2021. dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!! <3
2021. dec. 17. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!