Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Szegedi tudományegyetem...

A Szegedi tudományegyetem programtervező informatikus szakán miért ilyen kicsi a pontharár?

Figyelt kérdés
Miért csak 280? Könnyű az egyetem, vagy csak kevesen akarnak odamenni?
2021. dec. 14. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Utóbbi. A szak kapacitásához mérten kevesen mennek oda, sokan csak B opcióként jelölik meg valamelyik pesti egyetem után. Egyáltalán nem könnyű a szak.
2021. dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is az ELTE után fogom megjelölni :D
2021. dec. 14. 10:15
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Dr csizmadia, matek, majd megtudod 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2021. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Majdnem minden egyetem, majdnem minden informatikai szakán alacsony a ponthatár…


Olyanok jelentkeznek ezekre a szakokra nagyátlagban, akiknek valamiért nem lett túl erős az érettségi eredményük.

2021. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
😂 Te se jártál egyetemre.. A mérnöki karon is kevés a ponthatár, aki gyenge képességű úgyis kihullik az elején
2021. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4: Hát igen, véletlenül sem azok, akiket érdekel a programozás/matematika.
2021. dec. 14. 13:14
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

“ Hát igen, véletlenül sem azok, akiket érdekel a programozás/matematika. “


A két dolog miért zárja ki egymást?


Ez egy tény, amit fentebb írtam, nem vélemény, nézz utána…

2021. dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Nézd csak, proginfó szak ponthatárok:


SZTE: 280

PTE: 290

PE: 283

NYE: 280

ME: 280

EKE: 280

ELTE: 411

DE: 356


Ezzel szemben egy lesajnált gazdálkodási és menedzsment szakon a következőek a ponthatárok:


CORVINUS (magyarul): 451

CORVINUS (angolul): 466

Eötvös József Főiskola: 466


Nyílván nem nehezen ez a szak sem, de az egy tény hogy akik jelentkeznek rá, több érettségi ponttal rendelkeznek.

2021. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Matek szak, fizika szak, mérnöki szakok, infós szakok, stb ezeken mind alacsony a ponthatár. De őszintén kétlem, hogy valaki azért akar elméleti fizikus lenni, mert kevés a felvételi pontja.

A mi szakunk (a fentiek egyike) szintén alacsony ponthatárral indult (nem lett annyi jelentkező, ahány meghirdetett hely volt), de nem tudok senkiről, akinek 400 alatti pontja lenne. Pedig 280 volt a határ. (Jó, talán egy van, aki miatt annyi a ponthatár, de vele nem találkoztunk, nem iratkozott be)


Nekem is 460 pontom volt egy 280 pontos szakra (ezzel középmezőnyben voltam)

2021. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

“ De őszintén kétlem, hogy valaki azért akar elméleti fizikus lenni, mert kevés a felvételi pontja. “


Én sem hiszem.

Nem azt mondtam, hogy azért jelentkeznek ezekre a szakokra mert alacsony a ponthatár, hanem azt, hogy azért alacsony a ponthatár mert akik jelentkeznek azoknak “gyenge” érettségi eredményeik vannak.

Így születik meg az alacsony ponthatár…


“A mi szakunk (a fentiek egyike) szintén alacsony ponthatárral indult (nem lett annyi jelentkező, ahány meghirdetett hely volt), de nem tudok senkiről, akinek 400 alatti pontja lenne. Pedig 280 volt a határ. (Jó, talán egy van, aki miatt annyi a ponthatár, de vele nem találkoztunk, nem iratkozott be)“


Na de ember!

Akkor nem lett volna alacsony a ponthatár, ha mindenkinek magas pontja van!

Tisztában vagy azzal, hogy hogy jön ki a ponthatár?

2021. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!