Az ELTE-n vagy a Szegedi Tudományegyetemen jobb a programtervező informatikus képzés?

Figyelt kérdés

Tanárok hol milyenek? Milyen a hozzááláásuk ezeken az egyetemeken?

Fontos nekik, hogy megértsék a hallgatók az anyagot, vagy rámennek a direkt szivatásra?

Az ELTE-nek csak a neve nagy, vagy tényleg színvonalasabb a képzés? SZTE-ről is jókat hallottam, szerintetek melyikkel járnék jobban?



2018. jan. 23. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Én a SZTE-ről több jót hallottam, de releváns információt nem tudok.
2018. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk én meg itt a GYK-n meg az ELTE-ről inkább rosszat olvastam.
2018. jan. 23. 11:31
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Sehol sem szívatják az embert direkt, max egy-két gyakorlatvezetőnek rossz a hozzáállása, ilyenek meg sajnos mindenhol vannak. A tárgyra térve, ez a két legjobb programtervező képzés az országban, az ELTE talán a nagyobb név és a sok "rossz", amit itt hallasz, általában megkeseredett 3+ félévet csúszó vagy kibukott hallgatóktól jön, az ilyenek pedig mindig elfogultak. Ha több kérdést megnézel, ilyeneket az SZTE-s kérdéseknél is találsz. Az ELTE-s PTI képzés jelenleg épp változáson megy át, hogy korszerűbb és relevánsabb legyen a képzés, így a szeptemberben és további években kezdő hallgatók elég jó képzésen vehetnek majd részt.
2018. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor szeptembertől lehet hogy új tanterv lesz?


Egyébként a tárgyak nem nagyon különböznek, azt néztem.


ELTE-n 2008-kor vezették be a legújabb tantervet, jövőre új lesz?


Persze, ki tudja mi igaz, mi nem amit itt GYK-n olvasol, nyilván nem lehet készpénzkek venni semmit. Volt 1-2 hozzászólás, hogy ELTE tú elmélet centrikus, nagyon sokat kérnek fölöslegesen, stb.. Szegeden pedig talán nem szivatnak annyira, és talán gyakorlat centrikusabb.

Nyilván mindenhol nehéz ez a szak.

Most még egyértelműen nem tudok dönteni a kettő között, ezért informálódok még.

2018. jan. 23. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

#3 vagyok. Maga a programtervező informatikus egy elméleti képzés, bárhol is végzed, de nagyon jó alapot ad és, ha mellette programozgatsz önszorgalomból, akkor jól el tudsz majd vele helyezkedni.


Igen, szeptembertől alakítanak a tanterven, tárgyakat törölnek el, illetve adnak hozzá különböző szakirányokhoz.

2018. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Az ELTÉről tudok véleményt mondani.


Tanárok nagyon változatos minőségűek. Átlagosan nagyon rosszak. NAGYON ciki az egyetem részéről, hogy a markmyprofessor hosszas böngészésével kell kezdened a féléveidet. Képzési színvonal nincs, nem létezik, ők csak megmondják, hogy minek nézz utána és milyen sorrenben. Ha nem sikerül bekerülni a jó tanárhoz, akkor külön tanárhoz szoktam menni, mert az, hogy kovács sanyi felmásolja a feladatmegoldást a táblára a kis jegyzetéből, közben meg valami érthetetlent motyog magának, az nem oktatás. Órákon azon gondolkozok, hogy ugyan mi a fa szért is vagyok itt, mert úgysem ér semmit, magamnak vagy külön tanárnak kell megtanítania nekem az anyagot úgyis. Te mint hallgató nagy részben le vagy szarva, őket nem érdekli, hogy te mit értesz vagy sem, ha érdekelné őket, akkor nem vennének fel 650 embert, ami félévenként feleződik. Tisztelet a kivételnek. Van 1-2. De csak ritkán. Direkt szívatást még nem éltem át, de lehet csak azért nem, mert nem hagytam rá okot. Arról tudj, hogy a vizsgák nagy része pedig csak a lexikális tudásra megy rá, senkit nem fog érdekelni, hogy érted-e, amit írtál, csak egyezzen betűről betűre a könyvvel és voilá.


Itt ez a "színvonal". Van, aki úgy gondolja, hogy ez pont a magas, mivel nehéz elvégezni, valaki úgy, hogy ez pont az alacsony, mivel nagyon rosszul oktatnak. Bevallom, én a második csoportba tartozok, de nem tudom, te hogy vagy vele, döntsd el magad.

2018. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!