Számotokra melyik lenne fontosabb továbbtanulásnál: az egyetem vagy a város?

Figyelt kérdés

Lassan végzek az alapképzésen és gondolkozom rajta, hogy itt (Pécs) szeretném majd folytatni a mestert is vagy egy másik városban (Budapest, ELTE). Kifejtem mire is gondolok pontosan, az egyetem és város közötti dilemmám alatt.

Szívesen maradnék Pécsen, mert magával az egyetemmel kifejezetten elégedett vagyok és szeretek itt tanulni, szeretem a tanáraimat, szeretem a szakot, tetszik a képzés felépítése, maga az egyetemi közeg is egész jó, szép és hangulatos is az egyetem, és nekem tetszik benne, hogy kisebb, családiasabb. Anno pont emiatt esett a választásom Pécsre és nem az az ELTE-re (ami akkor egyáltalán nem volt szimpatikus a nyílt nap, tanárok és hallgatók elmesélése alapján).

Viszont egyáltalán nem szeretek Pécsen lakni, mert úgy érzem számomra nem kínál lehetőségeket (gondolok tanulásra, szórakozásra, munkára, mint pl. nyelvtanulás, szakmaibb munkák és tapasztalatszerzés, hobbimmal kapcsolatos programok vagy közösségek, workshopok, önkéntes lehetőségek stb.) a város. Az eddigi egyetemi éveim szinte csak és kizárólag tanulással teltek, mert nem volt mit csinálnom, hova mennem stb., és folyamatosan sóvárogtam vagy sóvárgok a budapesti lehetőségek iránt. Nem egyszer hagyta már el a számat az a mondat, hogy utálok itt lakni vagy miért nem mentem Budapestre, hogy lehettem ilyen hülye.


2021. dec. 18. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Budapest.
2021. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gimi után egyből Budapestre jöttem tanulni egyetemre... egyáltalán nem bántam meg! Pécs régen jó volt... cirka 15 éve, de azóta lejtmenetben van.
2021. dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Inkább Budapestet választanám.
2021. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pécsről költöztem Budapestre. Okkal. A város nagyon szuper ott, de nincs munka, nincs jövő, sajnálom, mert amúgy sokkal jobban szeretem, átláthatóbb, szebb sok szempontból. De nem bántam meg a költözést. Itt folytattam a tanulmányaimat, és munka is van rendesen.
2021. dec. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, Pécs=lejtmenet.
2021. dec. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!