Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulásnál többletpont...

Továbbtanulásnál többletpont lenne a diplomám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg Anglisztika szakos egyetemi hallgató vagyok, de ha végzek, szeretném elkezdeni a jogi egyetemet.

A meglévő diplomám jelenthet a jelentkezésemnél többletpontot?



2019. júl. 22. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem lenne többletpont, hanem az alapján számítanák a pontjaidat. Az ELTE ÁJK-n például 5ös diploma 400 pont, 4es 370 pont 3as 340 pont. És ehhez adódnak az esetleges többletpontok. Viszont annak nézz utána, hogy jogi területen elfogadják-e a bölcsész diplomát, mert nem minden diploma alapján számítható belőle pont.
2019. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Tudtommal nem ér többletpontot. Gondolj bele, hogy ha érne tudomisén' 100 pontot, azzal hátrányban részesítenék a frissen érettségizetteket, akik ugyanarra a szakra jelentkeznek, mint te (mert ugye esélyük sincs arra a +X pontra). :)
2019. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Én kétlem, hogy az angol tudás pontot érne a jogon, de hátha valaki biztosan tudja.

Őszintén szólva remélem is (bocs, nem ellened szól, csak úgy általában), hogy egy felvételinél pontot nem érő tudásért nem adnak pontot csak azért mert diplomát ért. Így hátrányba kerülnének azok, akiknek ugyanolyan tudásuk van, de nincs olyan diplomájuk ami nem is szükséges ahhoz a bizonyos szakhoz amire jelentkeznek.

2019. júl. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
#1 vagyok, megnéztem, és a Pázmány jogász képzésén bármilyen felsőfokú oklevelet elfogadnak. A többi nem részletezi. 5ös 400 pont, 4es 366 pont, 3as 333 pont, 2es pedig 300.
2019. júl. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor abban az esetben az nem többletpont, hanem a felsőfokú oklevél jegyéből számítják a felvételi pontszámot, ami alapján rangsorolják a felsőfokú oklevéllel már rendelkező jelentkezőket.
2019. júl. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

Pázmányon el tudom képzelni, hogy elfogadják mert ott mindent elfogadnak kb., az NKE-s diplomàt is beszàmítják és 3 év alatt jogi diplomát lehet szerezni, ezzel szemben az ELTE-n ilyet nem engednek egyáltalán. Én ajánlom, hogy írj a Tanulmányi Hivatalnak ott, ahova szeretnél menni.

Egyébként fordítva is működik a dolog? Ha valakinek jogi diplomája van és szeretné fordító is lenni, beszámítják a jogi diplomát?

2019. júl. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Én bölcsész szak után kezdtem a jogi egyetemet a Pázmányon, és a 4-es diplomám 366 pontot ért, amire rájött a nyelvvizsgám többletpontja.
2019. júl. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!