Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Oe üzemmérnök informatika...

Oe üzemmérnök informatika vagy Bge gazdaságinformatika?

Figyelt kérdés
Webfejlesztéssel és webdesigneal szeretnék a későbbiekben foglalkozni. Szeretnék majd idővel saját vállalkozást indítani, de tudom hogy erre nem egyből diploma után lesz lehetőségem. Az lenne a kérdésem, hogy melyik szak adna ezen a területen nagyobb tudást? És melyik szakot mennyire nehéz elvégezni? Vagy jobb választás lenne esetleg a mérnökinformatika? Próbáltam nézegetni a tanterveket, de nem igazán jutottam semmire.

2021. dec. 18. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Erre konkrétan semmelyik.


Mérnökinformatikából a 3.5 év alatt 1 tantárgy lenne ami neked hasznos (BME VIKen), amúgy a többi max arra jó, hogy ad egy serspectívát, hogy milyen az informatika világa.


Plusz egy kicsit matek/fizika hátteret.


Én nem gazdinfóra járok, de egyik ismerősöm igen és azt mondja elég kevés az informatika és felületes.


Az üzemmérnök meg egy nagyon lebutított mérnökinformatikus képzés, ami nem is igazi Bsc, csak Brof. Elsőnek BMEn indult és hallottam, hogy kiakarják terjeszteni több egyetemre is a képzést, de OEsről még nem hallottam.


Tehát a céljaid konkrétan abba a kategóriába esnek, hogy neked értelmetlen egyetemre menned. Csak időpocsékolás és önsanyargatás.

2021. dec. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
72%

Szia!


OE Mérnökinformatikus vagyok. Tehát én erről fogok neked mesélni. Most nem akarok senkit megsérteni de nyilván az üzemmérnök informatikus a Mérnökinfó light szóval amit mondok azt szorozd 75%-al.


OE Mérnökinfó:

Webfejlesztés, design legfeljeb kmooc-on vagy Java alpú webfejlesztésen, prog 4-en, SZTF spec-en fordul elő. Addig is megy a rengeteg matek, pszeudó magolás. Cserébe a hálózatok, operációs rendszerek (ami kb Linux szerver konfigurálás) normálisan van oktatva. Majd jön a jó öreg Archi és ami még a csövön kifér. Tehát nagyon messze van a webdesign-tól. Cserébe mérnökinformatikaként eléggé ott van a toppon


BGE Gazdinfó:

Programozáson amit tanítanak az szinte 0. Talán második vagy harmadik félévben van valami java, de annak a vizsgája is kimerült online oktatásban egy moodle tesztben ami talán a még az egyszerű programozási tételeket se merítette ki. Tehát itt még programozni se fogsz megtanulni. Cserébe valószínűleg lesz némi számvitel a szakon.


A Webfejlesztés/Webdesign pont az a favágó munka amit nem az egyetemen szoktak az emberek megtanulni. Nyilván a Mérnökinfó nyújtotta dolgok nagyon jól tudnak hozzá jönni. Haladó Fejlesztési technikák és a Java alapú Webfejlesztés az OE-n már a backendet nagyon jól megtanítja. De a tényleges HTML, CSS, Javascript kombót nem fogod tanulni. Ez nem is olyan "nehéz" hogy az egyetemen külön tárgyakat, ráépülős tárgyláncokat szánjanak neki.


Amit tudok ajánlani az a Bprof helyett egy normális Mérnökinfó Bsc vagy az ELTE proginfó. Ezek a diplomák azt a középszintű végzettséghez képest hatalmas mennyiségű tudást adják amitől a Webfejlesztés, Webdesign gyorsan és könnyen tanulható munka lesz.


Amúgy meg szerintem erre pont jó egy bootcamp.

2021. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Ezeket nem az egyetemen fogod megtanulni. Ne legyenek illúzióid, ennek 90%-a önálló tanulás egyetem mellett/után/helyett. Szóval kb bármilyen infós szak jó, ha be akarod magad biztosítani egy szakirányú diplomával, de ha azt hiszed, hogy bárki a szádba adja ezeket a kötelező tárgyaiddal, nagyot fogsz csalódni.
2021. dec. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen a cél az lenne, hogy legyen egy tartalék papír ami valamilyen szinten ehhez kapcsolódik. Nézegettem a tanterveket és én se sok ezzel kapcsolatos órát találtam, úgyhogy tudom hogy kéne valami okj vagy egyéb amivel magamra szedem ezt a tudást. Mérnökinfótól a nagymennyiségű matek miatt kicsit félek annak ellenére hogy könnyen tanulom. (Bár a gimis matekom a közelébe sincs az egyetemes mateknak) Még annyitól tartok, hogy én emelt infó érettségit szeretnék tenni, de más infós ismeretem nincsen. Nem tudom mennyire lenne teljesíthetetlen úgy hogy némelyik tárgy neve se mond nekem semmit. A gazdinfót igazából azért néztem mert könnyebben elvégezhetőnek tűnt, de ha nem ad semmi hasznos tudást akkor lehet nem érdemes ezt választani.
2021. dec. 19. 17:37
 5/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
85%
A matek ugyan úgy megvan a bprofon is mint a mérnökinfón. Ugyan úgy végigtolják a Dimat I-II-t és Anal I-II-t a bprofosok is. Szóval nem lennél előrébb. Én mondjuk ezért sem mennék bprofra.
2021. dec. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha ennyire nyűg a tanulás, menj levelezőre. Van ismerősöm bge gazdinfó levelezőn, azt mondta nem akarja elhinni, hogy arra, amit ott csinálni kellett, diplomát kapott. Én OE mérnökinfó estin vagyok, mi azért közel állunk a nappalis követelményekhez, ami munka mellett kb pokol, de azért jegyzőkönyvek meg óráról órára feladatok tekintetében velünk is kicsit engedékenyebbek. Ha ennyire lusta vagy, válassz olyan képzést, amit más a munka mellé zsúfol be aztán örülj.
2021. dec. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 6. nem tudom miből szűrted le ,hogy nyűg lenne a tanulás. Annyit írtam, hogy szeretnék a legcélszerűbb helyre menni. Meg leírtam hogy miktől tartok. Nem az a problémám, hogy tanulni kell, mert azt kell mindenhol.
2021. dec. 20. 07:36
 8/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
85%

Akkor OE Mérnökinfó azzal sokkal jobb lehetőségeid vannak még ha utána ezzel is szeretnél foglalkozni. Weblapokat fejleszteni szép és jó, de ha tudod azt is ami mögötte van (és mi több versenyképes tudással) akkor egy mérnökinformatikus diploma extrém jól jön.


Tehát: Amit szeretnél csinálni ahhoz nem kell diploma. Ha magas szinten szeretnéd csinálni akkor OE Mérnökinfó.

2021. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. dec. 20. 16:50
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

OE NIK mérnökinfó nappalin végeztem 1 éve, szerintem igen jól el lehet sajátítani az alapokat az egyetemen, megosztom a saját tapasztalataimat:


-Prog3: tárgy egy részén Java back-end + HTML alapú front-end fejlesztés (igazából alap szintű)

-Prog4: utolsó 4-5 gyakorlat ASP.NET Framework - C# back-end, HTML + CSS front-end fejlesztés (ez is inkább ízelítő, de az ember jól átlátja a back-end és a front-end közötti kapcsolatot)

-HTML5+: kötvál, elég jól meg lehet benne tanulni a HTML használatát + webes designt

-ASP.NET és MVC: kötvál (!!), nagyon erős alapokat ad webes rendszer fejlesztéséhez: heti 2.5 óra,tárgy első részében HTML, CSS, Bootstrap, ASP.NET CORE keretrendszer MVC tervezési mintával C# back-enddel, tárgy másik része: JavaScript, Angular, SignalR, REST API kezelés stb.. amiből már elég komoly webes appot lehet létrehozni.


Én lényegében 2 kötelező és 2 kötvál tárgy segítségével eljutottam olyan szintre, hogy a kötelező szakmai gyakorlatot egy webfejlesztéssel foglalkozó cégnél tudtam teljesíteni, anélkül, hogy bármi egyéb bootcampet végeztem volna vagy udemy kurzust. Ehhez azért hozzájárult, hogy nem csak az volt a célom, hogy kettessel átcsússzak a tárgyakból, viszont a zárthelyikre való felkészülés és a féléves feladatok elkészítése gyakorlatilag adott olyan alaptudást, hogy probléma nélkül el tudtam helyezkedni gyakornoki pozícióban a szakmában. Onnantól kezdve pedig jön a valós szakmai tapasztalat és a fejlődés.

2021. dec. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!