Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Oe üzemmérnök informatika...

Oe üzemmérnök informatika vagy Bge gazdaságinformatika?

Figyelt kérdés
Webfejlesztéssel és webdesigneal szeretnék a későbbiekben foglalkozni. Szeretnék majd idővel saját vállalkozást indítani, de tudom hogy erre nem egyből diploma után lesz lehetőségem. Az lenne a kérdésem, hogy melyik szak adna ezen a területen nagyobb tudást? És melyik szakot mennyire nehéz elvégezni? Vagy jobb választás lenne esetleg a mérnökinformatika? Próbáltam nézegetni a tanterveket, de nem igazán jutottam semmire.

2021. dec. 18. 21:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
77%

Én, mint a BGE nappali gazdinfóra járó másodéves személy válaszolnék a kérdésre:

Nálunk, nappalin 4 félév van programozás (2-3. félév Java OOP nélkül, illetve 4-5. félév C# van, ahol megismerkedünk az objektum-orientált programozással. Ezen kívül van 2 félév hálózatok, ahol ha ügyes vagy, akkor be tudsz kerülni abba a 80 fős társaságba, ahol netAcados CCNA papírt lehet szerezni. Ha nem vagy benne ebben a 80 főben, akkor Windows és Linux szerverek telepítgetésével töltheted az idődet. Ezen kívül 1 félévben van operációs rendszerek, ahol linuxozás van. Még az értelmes infós tárgyakat tekintve van 2-3 adatbázisos tárgy (2 mindenkinek, a 3. csak 2 speciálizáción van), ahol az adatbázisok és az SQL alapjait sajátíttatják el velünk.


A webfejlesztésre reagálva: Kötválként felvehető a webprogramozás, ahol talán PHP van, mint oktatott nyelv, de ebben nem vagyok biztos, kövi félévben szeretném majd ezt a tárgyat felvenni.

2021. dec. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Utána kérdeztem egyébként. És kiderült, hogy amit Prog 3-on tanultam itt a NIK-en az egy elég komoly tananyag. Azt hittem, hogy nem igazán mentünk bele, viszont mint kiderült mégis.


Prog 3 tehát Haladó Fejlesztési technikák és Java alapú webfejlesztés, rá tudsz keresni.

Volt egy komoly ZH amin így is voltak csoportok ahol 30% ment át (ami nyilván már másodévesektől elég érdekes). Viszont ami fontosabb, hogy megtanultunk többréteű alkalmazást írni. A cél az volt, hogy egy SQL adatbázisra írjunk C#-ban egy többrétegű kiszolgálót amivel egy kliens képes kommunikálni post/put/get kérésekkel. A klienst is nekünk kellett megírni. Szóval lehet, hogy ezzel neked ez a szak tényleg jobban jön mint gondoltam.


Sajnos én jobban bírtam a Prog I-II és a Szigorlat anyagát a digittel mint ezt a gyakorlati részt, de hát ez ilyen.


Azért a BGE gazdinfósok Java és C# tárgyai nem igazán érnek fel ahhoz mint amikor 1,5 éven át kell bújnod az Algoritmusok könyvet.

2021. dec. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!