Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság boldog-boldogtalan...

Manapság boldog-boldogtalan mérnöknek tanul?

Figyelt kérdés

Vagy ennyire felhígult a képzés, vagy kiderül, hogy a magyar ember a számok mestere. Én az elsőre tippelek, illetve szoktam előadásokat nézni tanároktól a YouTube-on, valaki megjegyzi, hogy már annak is örül, ha az odakerült diák tudja a középiskolai matekot.

Mondjuk én azokat sem értem, akiket végig rugdosnak az egyetemi évek alatt, majd büszkén hangoztatja, hogy ő diplomás ember. De ez már egy másik téma.



2021. dec. 18. 21:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Sziauram maga mit tanul?
2021. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
Tanulni tanul, de hogy el nem végzi... nagyjából 1. év végére több, mint fele kihullik.
2021. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Én villanyszerelőnek tanultam, jelenleg vállalkozónál dolgozom, járunk építkezésekre, ide-oda, illetve maszekolok is. Olyan helyzetbe kerültek mostanra a szakmunkások, hogy igen jól lehet keresni egy-egy ilyen szakmával. Jobban keresek, mint sok diplomás.
2021. dec. 18. 21:37
 4/36 anonim ***** válasza:
99%
Igen. És rosszabbul, mint sok másik diplomás, irodában, légkondi alatt, asztalnál, heti fele annyi órában, mint te. Mindig van, aki nálad rosszabbul keres és mindig van, aki pedig jobban. Wow, mély igazságok ezek! :P
2021. dec. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

#4


Képzeld, ugyan nem vagyok diplomás, de ezeket én is tudom. :) De nem feszültséget gerjeszteni jöttem ide (hogy a szakmánál maradjak).

2021. dec. 18. 21:43
 6/36 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos a magyar lusta dolgozni, ehelyett inkább tanul de minek??? Közben meg a cigányokat szapulják hogy büdös nekik a munka.
2021. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

A kettő semmilyen szinten nem függ össze. Cigány és magyar is lehet lusta és tanult, okos, sikeres szakember is. Ahogy egy mérnök is lehet jó szakember, és keresheti sokszorosát egy önbizalommal felpumpált villanyszerelőnél és persze lehet fordítva is.


Mi a kérdés lényege, azon túl, hogy provokálni akarod a népet? Komolyan.

2021. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Maga a provokálás.
2021. dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és? Ez miért probléma egész pontosan? Ha elég jó ahhoz, hogy el tudjon végezni egy ilyen képzést, illetve felvegyék egy ilyen munkakörbe, akkor ő teljes értékű mérnöknek számít. A papírjára az van írva, a munkaszerződésében az van, tehát az.

Aki meg nem alkalmas rá, úgyis kibukik, otthagyja vagy rosszabb esetben a szakmában tudatosul benne, hogy neki ez nem megy. De az az ember kifizette a képzést így vagy úgy. Ha én befizetem a tandíjat vagy élek a 12 állami félévemmel (amit ugyanúgy vissza kell fizetnem így vagy úgy), akkor azt csinálok, amit csak akarok. Jogom van igénybe venni a szolgáltatást. Jogom van elmenni és azt tanulni, amiért fizettem. És teljes mértékben az én dolgom, hogy mi lesz ebből, mert azzal nem cseszek ki az évfolyamtársaimmal, hogy próbálkozom.


Én nagyon sok mocskolódást kaptam azért, hogy mérnöki szakra mentem, mert előtte BTK-n szereztem diplomát. Nem is értem, mi ez a nagy utálat. Eleinte én is bénáztam, vért izzadtam, hogy átmenjek a vizsgákon, különtanárhoz jártam. Lehet engem is egész nyugodtan shamelni, hogy azt csináltam az egyetemen, amiért van: tanultam. Fizettem azért, hogy ott bénázzak kedvemre és megbuktassanak egyszer, majd kétszer, hogy aztán aláíráspótlóra én is alkalmas legyek a tárgy teljesítéséhez...


Aztán mégis az előtt a sok öntelt pöcs előtt végeztem a szakkal, egyenesben. Volt szorgalmam és volt bennem alázat, a többit meg lehet tanulni, nem szuperképesség, ugyanolyan szakma, mint a többi.

2021. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Nem provokálni akarok, pszichológia van a háttérben, hogy miért akarnak sokan (nyilván nem mindenki) főiskolára/egyetemre menni, ezt keresem. Anno a kormány azért emelt a ponthatárokon, hogy kevesebben tudjanak menni, tehát ők is látták a tendenciát. De talán a pszichológia része abban van, hogy még mindig azt gondolják a fiatalok, hogy csak diplomával lehet viszonylag sokat keresni. Nem mérik fel a saját tudásukat megfelelően, a piac helyzetét sem, ezért aztán ki is hullanak már az elején, ahogyan az egyik válaszoló írta.

Lám, milyen érdekes, lehet normálisan is beszélgetni erről a témáról anélkül, hogy hergelne bárki is. Intelligencia kérdése csupán. ;)

2021. dec. 18. 22:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!