Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri pszichológusnak menni?

Megéri pszichológusnak menni?

Figyelt kérdés

Melyik Budapesti egyetemet ajánlanátok a 3 közül?

Esetleg van olyan, aki most szeptemberben ment oda, mik voltak a követelmények pontosan a bejutásra?

A statisztika mennyire kemény? Hogy kell nagyjából elképzelni, illetve egy nem túl zseni matekos tudná teljesíteni az elvárást?

És még egy utolsó kérdés, hogy megéri elmenni pszichológusnak, mert sokan azt mondják hogy rengeteg van és, hogy már nincs rá szükség, de valakik meg pont az ellentettjét, mennyire lehet jól elhelyezkedni?



2022. jan. 3. 18:28
 1/4 A kérdező kommentje:

Előre is köszönöm a segítséget, válaszokat:))

Egyébként 4-5 tanuló vagyok, egy elég jó gimiben

2022. jan. 3. 18:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Károlit azt csak ajánlani tudom:) de írj privátban nyugodtan, és válaszolok mindenre
2022. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az ELTE-re járok (már mesterképzésre), és igazából én is csak ajánlani tudom. :)

A pontos követelményeket egyébként megtalálod a felvi.hu-n.

A statisztika szerintem nem vészes, meg lehet tanulni. De úgyis bármikor újra átnézheted majd a jegyzeteidet vagy weboldalakat, ha a gyakorlatban is használni kell. A középiskolai matekhoz pedig semmi köze, legfeljebb a logikára épít (arra is csak olyan szempontból, hogy tudd, mikor milyen próbát kell alkalmazni). De tényleg bőven teljesíthető viszonylag jó jegyekkel.

Az elhelyezkedés pedig változó, leginkább a pontos területtől függ. De összességében igenis szükség van pszichológusokra, úgyhogy ha ez a célod, akkor ne mondj le róla emiatt.

Privátban egyébként nekem is nyugodtan írhatsz, szívesen mesélek akár az ELTE-ről, akár a képzésről úgy általában! :)

2022. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem pszichológián tanulok, de szerintem ha téged ez érdekel, ez az, ami felkelti az érdeklődésed és el tudod képzelni, hogy az elkövetkezendő éveidet erre szánd, akkor csináld, menj pszichológiára. Sok sikert!

Ha nem érdekel igazán, csak egy ötlet, akkor ne.

Engem is érdekel a pszichológia, amikor évekkel ezelőtt gondolkodtam azon, milyen szakok jöhetnek szóba, a pszichológiára is gondoltam, de aztán rájöttem, hogy nem nekem való, mert hiába érdekel, én nem tudnék pszichológus lenni és azért hosszú éveket nem szánnék erre.

Amúgy szerintem igenis van szükség jó pszichológusokra, én a nyáron kerestem fel pszichológust, hát ne tudd meg, mennyi idő volt, mire találtam olyat, akinek éppen volt helye új kliensnek... (tehát sok pszichológus tele van, nincs kapacitásuk)

2022. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!