Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azt szeretném meg kérdezni...

Azt szeretném meg kérdezni hogy melyik a jobb döntés. Gimi vagy művészeti?

Figyelt kérdés
Szeretnék rajzzal foglalkozni de a családom ellenzi azt mondván gimi mellett is fogok tudni rajzolgatni. 7. osztályos vagyok és azt mondják el kéne kezdenem gondolkozni. Idősebb koromra azon gondolkoztam ki megyek külföldre dolgozni de nem tudom. Bizonytalan vagyok mit tudnék kezdeni most.

2022. jan. 4. 18:42
 1/4 anonim válasza:
100%
Ezt mindenképp neked kell eldönteni, hisz a te jövődről van szó. Viszont a művészetit én is csak akkor javaslom, ha 1000% hogy ki tudsz menni külföldre, ugyanis itthon nem nagyon értékelik ezeket a dolgokat, de lehet hogy tévedek.
2022. jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Rajz tagozatos gimnáziumot is ellenzik a szüleid?
2022. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanezen gondolkoztam, végül a gimnáziumot választottam és megbántam. Annyi idősen még fogalma nincs az embernek, hogy mivel szeretne foglalkozni és nekem a többség a gimnáziumot tanácsolta mondván, hogy az sokkal jobb alapoz biztosít a továbbtanuláshoz, sokkal több lehetőséged lesz stb. Ez így is van, viszont ha időközben az ember rájön, hogy művészettel szeretne foglalkozni (pláne, ha valami olyan irányról van szó, amihez mondjuk speckó eszközökre is van szükség stb.), akkor sokkal nehezebb helyzetben van mint fordított esetben... Egy művészeti egyetemi felvételin azért már komoly elvárások vannak és azt nem biztos (sőt), hogy meg tudod ugrani úgy, hogy egy sima gimnáziumba jártál és mellette csak hobbiként foglalkoztál a rajzzal. Maximum, ha van lehetőséged mellette valamilyen plusz művészeti képzésre, közösségbe stb. járni és külön felkészülni, de ez nyilván nehezebb. Míg egy művészeti suliból könnyebb váltani, hiszen ugyanúgy tanulsz közismereti tárgyakat, érettségizel és szerintem egy plusz érettségire, nyelvvizsgára vagy ami kell is sokkal egyszerűbb felkészülni akár utólag is.
2022. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
59%
Gimiben is felveheted a rajzot úgynevezett fakultációként
2022. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!