Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE vagy ELTE? Kereskedelem...

BGE vagy ELTE? Kereskedelem és Marketing

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kereskedelem és marketing alapszakon az ELTE-re vagy BGE-re érdemes jelentkezni?

Melyik a nehezebb?

Van különbség a tantárgyakban?

Előre is köszönöm mindenkinek!! :)



2022. jan. 5. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

A tanterveket itt találod:

ELTE: [link]

BGE: [link]


A tantervek alapján a BGE fényévekkel jobb (de még mindig nem az igazi). Erről tudni kell, hogy a BGE eredeti profilja a külkereskedelem volt, emiatt is vannak ilyen típusú tárgyak az órarendben, hogy gazdaságföldrajz pl. A BGE, legalábbis amikor én jártam, közepes színvonalú de ahhoz képest meg nehéz (mert szivatós) volt. Nem voltam elájulva tőle, de voltak nagyon jó tanárok, pl. a marketingkutatás tanár #1 volt, és Komáromi Nándor marketing logisztika órái is jók voltak. Én szerettem Szántó Szilvi előadásait is. Az én időmben még rengeteg minőségbiztosítási óra is volt, ezek is nagyon jók voltak.


Az ELTE-re nem jártam, de a tanmenete kifejezetten gyengébb. Nem nagyon gyenge, csak fel van töltve humbug tantárgyakkal, amit meg kellene, azt meg nem tanítják. Kb. gazdálkodás és menedzsment szakot csináltak belőle, ilyen nesze semmi fogd meg jól, ennél sokkal jobban kell tudni összerakni egy modern marketing curriculumot.


Állítólag az ELTE nehéz, mert szivatós (itt írta valaki többször is). Ennek valószínűleg hitelt lehet adni. De a BGE is ugyanez a kategória. Valószínűleg mind a kettőre rányomja a bélyegét az, hogy nem Corvinus, és ezt a frusztrációjukat az előadók a diákokon verik le.


Összefoglalva: menj a Corvinusra. :D


Ha e kettő közül akarsz választani, akkor menj az ELTE-re vagy BME-re a presztizs miatt. A BME is ugyanez a kategória: matekból stb. szivatós, mert "mégiscsak BME", a tanárok jók, de klasszikus marketinget tanítanak (le vannak maradva vagy 20 évvel). De a Corvinus után ennek a két egyetemnek van még jó presztízse.


Szakmailag feltehetően a BGE a legjobb. A hallgatói mindig is nagyon jól szerepeltek a marketing, reklám versenyeken. A szak is régebbi mint a másik kettőn, és a tanmenet is profibban van összerakva.


Szóval összefoglalva:

1. Corvinus

2. ELTE

3. BME

4. BGE


#csakapresztizs

2022. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt az összefoglalást!!
2022. jan. 5. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kusza lett, bocsi. Amúgy itt van még pár hozzászólásom a témában:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul.. - 2. és 3. hozzászólás, nem tudom miért van lepontozva xD


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul.. - 15. hozzászólás

2022. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Az ELTE erősebb , viszont közösségi életben mindenképp a BGE. Nagy különbség nincsen
2022. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan nem ez volt a kérdés, de ha a Budapestiek által sok esetben lenézett vidék (akinek nem inge ne vegye..)is játszik, PTE-nek nézz utána.
2022. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
5. Senki nem nézi le a PTE-t, közgazdaságban országos második a Corvinus mögött, talán most már az ELTE-vel holtversenyben. Két tucat nagyon sikeres, és szakmailag is kiváló szakembert ismerek onnan személyesen.
2022. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 szándékosan írtam, hogy akinek nem inge ne vegye magára.

A kommentem a társadalom azon csoportjára értendő akik fővárosiak (akár szakmabeli akár nem) ÉS lenéznek minden mást ami "vidéki".


Nem azokra vonatkozott akiknek nincs baja vele, NEM azokra akik nem nézik le, hanem azokra akik IGEN. Olvastam, hallottam ilyet IS.


És nyilván azért is írtam, mert személyes pozitív és friss tapasztalataim vannak (ugyan nem konkrétan ezzel a szakkal) a karral.:)

2022. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Igen, tényleg nézd meg a PTE-t is, nagyon jó egyetem és a ponthatár sem vészes (+nagyon szép város, jó diák élettel) Ha mindenképp főváros, akkor Corvinus, de a BME közösség szempontból tényleg nagyon jó, szóval szerintem ezek a top
2022. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!