Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakma lenne a legideál...

Melyik szakma lenne a legideálisabb ezekkel a szempontokkal?

Figyelt kérdés

Gimnázium sikeres elvégzése után, egy olyan életszakaszba kerültem, amikor is nem tudtam eldönteni mit is szeretnék kezdeni magammal a továbbiakban. Egy azonban biztos volt, tovább szeretnék tanulni. A probléma viszont ott kezdődött, hogy de mégis “mi akarok lenni ha felnövök”.

Számomra a legideálisabb szempont az volt, hogy keresek egy munkát olyan téren ami érdekel. A dolog hátulütője viszont az volt, hogy a szüleim semmiképp sem engedték, hogy halasszak egy évet. Így mit volt mit tenni, jelentkeztem arra a szakra amit a gimnáziumi évek alatt szívesen tanultam, örömmel. Ehhez hozzátársult a gyerekek iránti szeretetem és érdeklődésem is. (Hittem ezt én)

Tanári szakra jelentkeztem biológia és magyar nyelvtan szakpárosítással. Nem kellett hozzá alig pár nap, és nem éreztem azt a katarzist, hogy igen itt a helyem, megtaláltam amit elképzeltem. Nem találtam meg önmagam.

Majd egyre mélyebbre kezdtem ásni magam, hogy mik is azok a szempontok amiket szeretek csinálni, örömmel teszem, és boldogsággal.

Ezekre jutottam:


- számomra fontos, hogy mosolyt csaljak az emberek arcára, boldognak lássam őket

- szeretek szervezni, megtervezni dolgokat, tele vagyok érdekesebbnél érdekesebb ötletekkel, tervekkel (születésnapi party, ünnepségek)

- számomra a szervezéseknél a legfontosabbnak tartom a díszítést

- legjobban azt szeretem ha mások kedvében járhatok, és olyan dolgot tudok nekik nyújtani melyek örök emlékké válnak számukra ( fotó szerkesztés, egyedi ajándékok)

- kézzel fogható dolgokat inkább preferálom mások javára

- kommunikációs képességem elég jó, azonban zárkózott és nehezen barátkozó típus vagyok

- szeretek utazni, de a monoton dolgokat is eléggé jól tűröm

- érdekelnek a művészetek (fényképészet, rajzolás, grafikai munkák, írás)

- szeretem a gyerekeket

- precíz, maximalista vagyok, de az idő az nem a barátom

- szeretem azt, ha bármilyen segítséget nyújthatok egy embertársam javára, s örömet okozok nekik

- jobban preferálom az egyedüllétet, egyéni munkákat mint a csapatmunkát


Azt megjegyezném még, hogy fényképész és grafikus szakon nagyon sokat gondolkodtam, de úgy tudom Magyarországon ezek nem épp a legjobban megfizetett szakmák, melyből meglehetne élni. Vagy tévedek?


Ezekből a szempontokból kiindulva tudnátok ajánlani olyan lehetőségeket melyek segítenek a keresgélésben?

Segítségekért hálás köszönöm!



2022. jan. 9. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:
67%
Az esküvőszervező ugrott be. Vagy végezd el a tanárszakot, és tarts kézműves szakköröket gyerekeknek.
2022. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!