Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajánlotok számomra? Mi...

Mit ajánlotok számomra? Mi lenne a legideálisabb?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11edikes vagyok. Kedvenc tantárgyam a bioloógia(csak az embertan része) a kémia a matek de még a közgazdaságtan is :). Magolás nehezen megy, szeretem ha meg is értem amit tanulok. ( talán azért mert ezeket a tantágyakat mind meg kell érteni).Illetve ami nem köt le azokat is nehezen tanulom meg :S Még annyi hogy ha kell képes vagyok órákig is tanulni, elég kitartó tipus vagyok, és ambiciós. Eddig mindig orvosira akartam volna menni, de mostanába felmerult bennem egyre inkabb a gyógyszerészeti is. Ez talán elönyosebb lenne mert tudtommal 5 és után már dolgozhatsz, mig az orvos az még a 6 év után rezidens 2év és szakosodik, ami szinten még plusz 4 vagy 5 év..:S Ami az anyagiakat illeti nem szeretném hogy harminc éves koromig a szuleimnek kelljen tartsanak :S Minnél hamarabb szeretnék a saját lábamra állni :) és A mateket azt csak simán szeretem, igy egy matek szakot is elvégeznék :) A közgazdasággal kapcsolatba leginkabb a bank és pénzugy szak érdekelne. Ez 3 év és tudtommal el is lehet vele hellyezkedni.:) Bármelyket is elvégzem mindenképp kulföldön szeretnék elhellyezkedni :) Ti mit javasoltok?:).. 17L

2014. nov. 2. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak az orvosi/gyógyszerészi vonalról nyilatkoznék. Igaz, hogy az orvosi 6 év, viszont utána már keresel, még ha nem is hú de sokat, de meg lehet belőle élni az utóbbi évek bérnövelésének köszönhetően, különösen, ha bevállalsz egy ösztöndíjat/hiányszakmára mégy. Ez esetben már 6 év után vehetjük úgy, hogy keresőképes vagy. igen, utána még kb. 5 év a szakosító. Magolni szerintem mindenhol kell, többet-kevesebbet, de az orvosin inkább előtérben vannak az "értelmes" tárgyak, amikben találhatsz logikát, és értelmezheted őket, és nem kell szó szerint bevágni, de itt is vannak bemagolnivalók, pl különböző betegségcsoportok felosztása, protokollok, biokémiai folyamatok...de ha azt veszed, a gyógyszerészetiben még több.

Ha külföldre akarsz menni, nem tudom, hogy mi a legújabb szabályozás, de megkötések vannak a külföldre jutással kapcsolatban. Az orvosival el tudsz helyezkedni, hiány van, ha ügyes vagy, a gyógyszerészetivel is, de azzal nehezebb. (Ismerőseim közt van számos orvos külföldön, gyógyszerész is akad, ez utóbbinak nehezebb volt, külön szakvizsgáznia kellett, stb. de ez országfüggő is)

Mindenesetre elég fiatal vagy ahhoz, hogy mire végzel, nagyot forduljon a világ e téren is, úgyhogy nem biztos, hogy a jelen helyzetből kell kiindulni. Nézd azt, ami érdekel, és amit egész életedben csinálnál...

Gyógyszerészként nem kell éjszakáznod, ahogy a legtöbb orvosnak ügyelnie kell, nem raknak rád akkora felelősséget, és nem kell évek hosszú sorát végigjárnod, míg tényleges, döntést hozó, önállóan dolgozó orvos lehess, hanem már végzés után átélheted ezt.

És ha külföld, akkor mindenképpen kiváló nyelvtudás és némi tőke ;)

Sok szerencsét!

2014. nov. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló gondolom orvosira jár, így én kicsit kiegészíteném a gyógyszerészeti ággal. Talán amiket itt felsoroltál több kevesebb idő után jól is lehet keresni, főleg külföldön. A gyógyszerészetnek nagy jövője van. Gondolj csak abba bele, hogy a mai orvostudomány a műtéti eljárásokon kívül különféle gyógyszeres terápiát alkalmaznak, amit valakinek elő kell állítani, meg kell tervezni, ki kell kísérletezni, és persze haladni kell a kórral, minél kevesebb mellékhatás stb. Azt is tudnod kell, hogy a gyógyszerész tudománya nem áll meg egy patikában. Lehet orvoslátogató, foglalkozhat klinikai gyógyszerészettel, kozmetikai ipar felé is orientálódhat, kutatás fejlesztés, marketing, gyógyszergyártás, ...

DE mindenekelőtt arra menj, amit szívesen csinálnál életed végéig. Sőt van egy olyan képzés gyógyszerészeti után, hogy gyószerész-közgazdász, ami azt hiszem 2 éves, de ezt már levelezőin is meg tudod csinálni, és így talán mind2 ágaddal foglalkozhatsz. Kos sikert

Gytk-s hallgató

2014. nov. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek Köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. nov. 5. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!