Szerintetek bárki eltud végezni egy egyetemet?

Figyelt kérdés
Hiába nagy a szorgalmam középsuliba járok és hármas tanuló vagyok és nem érzem azt hogy nekem egyetemen van a helyem

2022. jan. 10. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik / milyen egyetemről van szó...


De ha te úgy érzed, hogy nem ott a helyed, akkor tanulj valami jó szakmát.

2022. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nálunk sokan otthagyják/megbuknak, átsorolódnak fizetősre a mérnökin olyanok is akik 4-5ös emelt matek érettségivel jöttek.
2022. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es én hiába jártam matek tanárhoz kettes lett az érettségim.Főlösleges pénzkidobás volt
2022. jan. 10. 17:22
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Manapság mindenki diplomát akar, de nem értem miért...


Nem mindenkinek való és nem is kell. Lehet irodista, 1 műszakos munkád ha mondjuk beszélsz angol/német középfokon, vagy mind a kettőt. Időben és pénzben jobban jössz ki, és bármikor tudsz pihenni közben. Lehet nem fogsz annyit hazavinni mint egy diplomás, de annyit biztos mint amennyit egy több műszakba járó, éjszakázós munkás, ami élhető fizetés ha van párod.


Próbálj meg olyan alternatívát keresni amihez van is kedved és "jól megy".

2022. jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

3: már bocs, de a tanár is "hozott anyagból" dolgozik.


Az kevés, hogy jártál egy tanárhoz... Ha nem tetted oda magadat, és nem gyakoroltál, akkor semmit nem segít, hogy eljársz....

Arról most ne is beszéljünk, hogy mekkora elmaradásod lehetett, hogy csak egy kettest tudtál összehozni... Manapság a sima matek érettségit kb. kilencedikesek megcsinálják...

2022. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5:Hát engem ki***túl nem érdekel az a matek amit nem fogok használni az életemben úgy hogy az elmaradás nem érdekel.Amúgy meg mondtam hogy szorgalmas vagyok és abban is szorgalmas voltam
2022. jan. 10. 18:22
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

6: és mi szeretnél lenni...???


Addig OK, hogy nem érdekel a matek, de a hétköznapi életben sem fogsz tudni boldogulni...

Lsd. a minapi kérdezőt, aki nem tudta a 300e 15%-át kiszámolni.... adózás...

2022. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7:a 300e-nek a 15%-a 45000ft,csak kár hogy az érettségin nem ilyeneket kérdeznek hanem olyanokat hogy pl:egyenletek,függvények,sinus,meg ehhez hasonló dolgokat(azt kéne hogy ezeket életbeli dolgokban mutassák meg hogy ezeket hol használjuk).Amúgy bocsánat az előző válaszomért csak volt olyan aki megbukott az érettségin és tudom hogy van olyan aki kilencedikben is eltudná végezni de nem mindenki olyan,és utálom azt hogy az emberek nem együttérzőek lenni hanem csak azt mondani hogy ők bezzeg milyen okos emberek.
2022. jan. 10. 19:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, van, amiből jó vagy? Esetleg abból mehetnél tovább.

Vannak, akik diplomával is ugyanazt az irodai munkát végzik, amit érettségivel is betölthetek.

Diplomával is lehet rosszul keresni, és szakmával is lehet jól. Amikor építették nekem a falat, akkor a munkások utána kidobták a szemétbe az ételmaradékukat: pizzát és apró péksüteményeket.

2022. jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem tudom hogy miből vagyok jó
2022. jan. 10. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!