Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vonz a programozás világa....

Vonz a programozás világa. Szerintetek el kell végezni mindenképp egy mérnökinformatikai szakot egy egyetemen, vagy egy programozói tanfolyam is adhat piacképes tudást? Rendelkezek gépészmérnöki BSc diplomával. Részletesebben leírok mindent lennt.

Figyelt kérdés

2 éve végeztem gépészmérnöki BSc szakon, majd el is helyezkedtem egy vállalatnál. A feladatom ESD méréseket csinálni a megrendelő cégek telephelyein, utána jegyzőkönyv készítése valamint ha a cég rendel tőlünk egyedi méretű bútorokat, akkor azokat le kell modelleznem CREO-ba és odaadni a gyártásnak, ők legyártják, én pedig a kiszállítás előtt leellenőrzöm rajtük az ESD védelmet. Az állásinterjún ezt így konkrétan nem mondták, csak hogy micsoda kreatív munkám lesz meg mennyit tanulhatok meg fejlődhetek. Őszintén szólva amit csinálok úgy érzem hogy egy jobb képességű középiskolás is tudná csinálni. A jegyzőkönyveket word-be hamar össze állítom a sablonokban, a CREO-ban pedig előre le vannak modellezve az elemek, csak annyit csinálok egy megrendelésnél hogy az asztallap vagy az asztalláb méreteit módosítom, összekényszerezem őket és ennyi. A CREO-s része kb 1 hét alatt megtanulható, pár kényszer, méretek módosítása és ennyi. Úgy érzem nem hogy nem fejlődök, de egyszerűen butulok. Egyetemen amikor jobban használtam az agyamat éreztem hogy gyorsabban tudok gondolkodni, most úgy érzem kicsit agyilag belassultam. Szeretnék váltani. Szerintetek ha rendelkezem gépészmérnöki BSc diplomával, az valamilyen szinten jó pont a munkaerő piacon ha mellette jól megtanulnék programozni, vagy mindenképp szükséges a mérnökinfo szak elvégzése ?

Köszönöm a válaszokat és a figyelmet :)



2021. aug. 22. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha van gépészmérnök bsc-d, felesleges bármilyen szakot elkezdeni. Csinálj valami infós msc-t, vagy valami jó tanfolyamot. Alapképzést semmiképpen ne.
2021. aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A programozás azon kevés dolgok egyike, ami audidakta módon IS elsajátítható, így egy tanfolyammal is megfelelő szintű tudás szerezhető. De az is egy megoldás, hogy elvégzel egy tanfolyamot, lesz megfelelő alapod, és utána mész egyetemre. Viszont nem szükséges egyetemre menned ahhoz, hogy jó programozó váljon belőled.
2021. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen,mert akkor többet tudsz+Komolyabban vesznek állásnál.

Inkább szerezz egy jó mesterszakot oszt nem te fogod keresni másokat,hanem ők téged,ha felraksz egy állás kereső hirdetést.

2021. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!