Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika vagy programtervez...

Anglisztika vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek melyiket lenne érdemesebb választanom, melyikkel lennének jobb munkalehetőségeim. Érdekel az angol, emeltezni abból fogok (a közép már megvan), csak mindenfelől hallom, hogy ha az anglisztikát végzem el, akkor lesz belőlem egy munkanélküli angoltanár, ami pedig nem túl jó kilátás... A programtervezőt nézegettem még, mert az informatikát is szeretem, már meg van az előrehozott érettségim, csak az a probléma, hogy a matek nem igazán az erősségem. Persze ha tanulok rá, gyakorlok stb., akkor megy, csak hát ott azért mégis eléggé nehéznek tűnik a tananyag, nem biztos, hogy meg tudnék vele birkózni. Egyébként a Pannon Egyetemen néztem ki ezeket.

Tehát egyelőre elég tanácstalan vagyok, ezért is írtam ide.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. jan. 5. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az anglisztika szerintem önmagában eléggé haszontalan egy szak. A matek miatt meg ne aggódj, ha túlélted azt a pár félévet, már nem sok szükséged lesz rá.
2014. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, igazából nem végig lenne matek, pár félév, a többi elmélet, programozás, ilyenek.

Köszönöm a gyors választ :)

2014. jan. 5. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az anglisztikát akkor érdemes választani, ha fordító, tolmács vagy angol tanár akarsz lenni. Máskülönben semmi értelme nincs. Az angol tanári állás nem vészes, mert én úgy vettem észre, hogy egész sok iskolába kellene angol tanár, tehát van rá kereslet, csak nem fizetik meg.

Viszont, ha értesz a gépekhez, tudsz logikusan gondolkozni, és érdekel a szakma is, akkor mindenképpen az informatikus pályát érdemes választani, mert szerintem nagyobb a kereslet informatikusokra. A matek miatt szerintem nem kell aggódnod, ha átmész a vizsgákon, már nyert ügyed van, és utána szerintem már úgyse nagyon lesz rá szükség. =)

2014. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen. Mondjuk, ha tényleg elég az, hogy leküzdöm a matek vizsgákat, a rájuk való készülés meg persze segítséggel történne, de akkor szerintem menne.

Az anglisztikát persze úgy néztem, hogy fordító, tolmács (mondjuk még egy nyelvvel mellé), csak mindenhonnan azt hallom, hogy nem lehet megélni, büfészak, stb...

Köszönöm még egyszer a választ. :)

2014. jan. 6. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Programozáshoz kell az angol nyelv.

Ha megvan, még talán így is lehetsz valamiféle angol tanár. :)

De persze ehhez az kell, hogy érdekeljen a programozás. Angoloddal meg ugye nincs baj, így nem futsz el, hogy ha a megoldást angolul kell keresned. :)

Pannon egyetemet nem ismerem.

2015. júl. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!