Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociális munkás szak, elhelye...

Szociális munkás szak, elhelyezkedés belföldön vagy külfödön ideálisabb? Részletek lent :)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg 10. osztályos gimnazista vagyok (L/17) és a fakultáció és pályaválasztás előtt állok. Régebben sokat gondolkoztam rajta, hogy mi lehet a számomra ideális szakma először a pszichológián gondolkoztam, majd rátaláltam a szociális munka szakra. Nagyon megtetszett, mivel mindig is fontos volt számomra a segítségnyújtás, adakozás. Többször is olvastam utána a neten és itt is, de általában sajnos csak negatív véleményeket hallok róla. Tisztában vagyok vele, hogy Magyarországon sajnos nem becsülik meg az ilyen területen szakembereket és a kereslet is nagyon alacsony, ezért gondolkoztam el azon, hogyha elvégzem ezt a szakot akkor esetleg külfödön jobban megérné e elhelyezkedni. Ehhez kell e valamilyen +képzés, hogy elhelyezkedjek más országban? Angolul és németül is tanulok, így a nyelvismerettel nem lenne probléma szerintem. És a másik kérdésem az lenne, hogy egy tantárgyból szükséges felsőfokú érettségit tenni, én az angolra gondoltam, ezt elfogadják az egyetemen vagy meg vannak adva, hogy melyik tantárgyból lehet felsőfokú vizsgát tenni? Melyik Egyetemre érdemes jelntkezni? (Debrecen vagy Budapesti egyetem(ek) előnyben) A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.<3 Ha ezt esetleg egy hallgató vagy egy szakember olvassa akkor nagyon örülnék neki, ha tudna mesélni a munkájáról,tapasztalatáról, pozitív/negatív véleményéről. Nagyon szépen köszönöm mégegyszer előre is a válaszokat!

#egyetem #diploma után #szociális munkás #szociális munka szak #belföld vagy külföd munkavállalás
2022. jan. 16. 18:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10. Válaszoló

Köszönöm a válaszodat! Jelenleg is nézem a szakokat sajnos nehéz lemondanom erről, de muszáj találnom egy b tervet is.

2022. júl. 3. 09:57
 12/17 anonim ***** válasza:
Hajrá! Esetleg kisgyerekek mennyire jönnének szóba? Óvónő, esetleg magasabb biológiai képzettséggel gyógytornászféle? Nagyon sok SNI gyerek van manapság, akiknek szükségük lenne kicsi korban fejlesztésre. Ha sikerül egy magánhelyre bejutnod, akkor garantáltan teltházad lesz. Külföldön meg sokkal jobban lehet vele keresni, ha úgy alakulna, hogy kimész. Egyre több szülő íratja amúgy a gyerekét magánbölcsibe, magánoviba is, azok közül, aki megteheti, és azért színvonalasabb a légkör, mint a a szociális munkásnál. Idősgondozás nem tudom felmerül-e, de azért a gyerekekben több pénz meg lehetőség van, meg kellemesebb is szerintem egy pici gyerek pelusát cserélni, mint egy 80 kg-os öregemberét. Ha meg fejlesztő lennél, és nem óvónő, akkor persze a peluscsere nem nagyon merül fel. Persze, ehhez maximális megértés kell a gyerekek, különösen a fejlődésben elmaradott gyerekek felé. Nővérem egyébként szintén akart volna ilyen szociális munkásnak menni, és hálát adott az égnek, hogy végül nem ment, mert az ismerősünk, akit említettem az előbb, annak végül valamilyen roma telepre kellett járnia a gyerekeket ellenőrizni, de gondolhatod, hogy azok a lecsúszott emberek kb. mennyire nyitottak bármilyen beleszólásba a gyerekeiket illetően, volt, hogy halálosan fenyegették meg, végül otthagyta az idővel az egészet, hogy mire ment át utána, azt sajnos nem tudom.
2022. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

10. Válaszoló

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat ❤️

2022. júl. 5. 14:52
 14/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam 12. Válaszoló,😅 de a 10. Válaszolónak is köszönöm
2022. júl. 5. 14:53
 15/17 anonim ***** válasza:

Külföldön sokkal jobban keresnek, mint Magyarországon!

Szociológia valóban egy jó választás, mint tudomány és, ha szeretsz kutatni, de jó a szociális munka szak is. Valószínű több szociális munkásra van szükség külföldön is, mint szociológusra.

Szociológia, szociálpedagógia (utána Differenciáló-fejlesztőpedagógia) szak) szociáis munka-pedagógia 2in1 diploma (BA)

Szociológia BA - mesterszakon szociáis munka

Tanitó szak BA - szociális munka.

Ha maradunk a szociológiánál- akkor is szakirányú képzésekkel Pl. Addiktológiai konzultáns, mentálhigiénés képzések, el lehet helyezkedni, szociális szférában.

2022. nov. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Károli, Pázmány(Vác), ELTE! (KJE Budapest és távoktatás is van)

Debrecen is biztos jó, Károlinak van Kecskeméten kihelyezett tagozat és Nagykőrösön.

2022. nov. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem kell emelt szintű érettségi (2023. szeptemberi képzéstől)
2022. nov. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!