Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek van igaza egyetemet...

Kinek van igaza egyetemet illetõen? (Felnõttek vagy diplomások válaszoljanak) Nekem vagy a szüleimnek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, egy egyetemvárosban lakom. A barátom dolgozik, és megkèrt, hogy érettségi után költözzek hozzá. Nem akarom, hogy õ tartson el, ezért dolgozni akarok egyetem mellett. Nem érdekelnek a bulik és a társaság, csak õ. A szüleim ezt nagyon nem akarják, szerintük 25-26 évesen nagyon meg fogom bánni, hogy ilyen “kisfelnõtt” voltam, és igenis legyek fiatal. Azt akarják, hogy Pestre menjek egyetemre, lehetõségek, munka stb. De én èrzem, hogy nekem Pest is abból állna, hogy hétköznap tanulok hétvégén meg a barátomhoz futok haza.

A szüleim semmit sem tilthatnak meg, a kérdésem az, hogy igazuk van-e. Ne legyek ennyire koravén?


2022. jan. 17. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Igazuk van.


“Nem erdekelnek a bulik es a tarsasag, csak o”. En is voltam igy, ettol fuggetlenul mentem Pestre (nem szuloi nyomasra, realisan igyekeztem gondolkodni a karrierlehetosegeimen) tanulni, egyetem utolso eveben szuper munkahelyem lett, ahol diploma utan is maradhattam.


Nem borzalmas az ingazas, lehet utazas alatt tanulni.

Vedd fel ugy az oraidat, hogy amennyire lehet, tombosited. Nem tudom milyen szakon leszel, nekem eleg volt heti 3-4 napot bejarnom, csutortok este mentem is haza.


(Az mar csak az en zarojeles sztorim hogy reg nem vagyok egyutt azzal a sraccal.)


Sok sikert a sulival!

2022. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Mindkettőtöknek igaza van.

Ne menjen a párkapcsolatod a pályaválasztás rovására.

Természetesen, ha a városodban is van olyan szak, amit hasznos és ami tetszik, akkor szerintem felesleges Pestre menni, ahol senkid és semmid nincs.

Én a helyedben a saját városomban tanulnék, de nem költöznék rögtön a barátomhoz. Előbb inkább kitapasztalnám, hogy egyáltalán lenne-e időm, energiám dolgozni mellette. Nyilván nem minden szak mellett olyan egyszerű ez.

2022. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

Neked adok igazat.


Ocsmány sztereotíp ráerőszakolás a társadalom részéről, hogy minden fiatalnak se**részeg egyetemista évekre van szüksége. Én egyetlen egyetemista buliban nem voltam, és nagyon nem bánom.

2022. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Mindkettőtöknek van igaza. Az én főiskolás éveim alatt, akik párral kezdték a sulit kb. 80% szakított. Tehát ezért nem érdemes a párodra alapozni. De az is érthető, hogy most szerelmes vagy és vele akarsz lenni. Én is azt javasolnám, ha Pesten van jobb egyetem,amit szívesen csinálnál, csak a barátodért ne maradj otthon. Találkoztok hétvégente majd.
2022. jan. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
A Te életed a Te döntésed. Felnőttként azt válaszd, amelyik neked a legjobb. De a döntésed következményeit is viselned kell.
2022. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Ha ez az egyetemváros Szeged, Debrecen vagy Pécs, akkor jelentkezz oda egyetemre és költözz a szerelmedhez. Nem értem miért a pasidnak kellene eltartania, a szüleid nem tartanak el? Ha Pestre mennél egyetemre, akkor eltartanának (azaz ezzel zsarolnak)?


Szerintem nyugodtan lakhatsz "ingyen" a pasidnál, és a kaját-ruhát meg vasald be a szüleiden. (A pasinak ne fizess "albérleti hozzájárulást" semmiképpen, mert ilyen hülyeséget is hallottam már... ha a pasidnak saját lakása van, akkor ne fizess semmit, fizetsz neki eleget "természetben", ha meg bérli, akkor felezzétek meg a bérletet és fizessék ki a szüleid.)


Az mondjuk eleve szomorú, ha a szüleid tényleg semmivel nem támogatnak egyetem alatt, de akkor eleve erre is kell készülnöd (pl. levelező szak és mellette főállású munka). Sz@r ügy, de túl lehet élni.


Pest nem jobb egyetem mellett végzendő munka szempontjából. Van tré diákmunka, de hol nincs, viszont a költségek sokkal magasabbak, a megélhetési költségek a magasban...


Az egyetem pedig... attól függ, milyen szakra jelentkezel. Ha gazdasági szakra, akkor megéri inkább Pestre menni a Corvinusra vagy ELTE-re (vagy akár BME vagy BGE). Ha viszont matek, vagy bármi ilyesmi, akkor bőven jó a vidéki egyetem is.

2022. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Azért a rezsibe kajába illik beszállni ☝️
2022. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit mindenkinek igaza van. Én is azt tapasztaltam, hogy a középiskolás párok nagy része szakít. (Egy ellenpéldát ismerek, ők egymástól 300 km-re tanultak 4 évig.) A pályaválasztást emiatt ettől tényleg függetleníteni kell. Ha viszont egyébként sem szeretnél Pesten tanulni, és a választott szakirányod tanulható otthon is, akkor én maradnék. A munka és egyetem nagyon nehéz együtt, első félévesként nagy falat lenne valószínűleg, én várnék vele. Lehet, hogy most semmi más nem érdekel, de ne utasíts el egy egész életszakaszt, amit nem is ismersz. Ha a barátod szeret, ezt ő sem várhatja tőled. A szüleid akarnak támogatni, ahogy értem, ezt tényleg ne akard dacból elutasítani. Próbáljatok valami kompromisszumot találni, ha ennyire komoly a kapcsolatod, gondolom ismerik a szüleid is, meg lehet beszélni.
2022. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

7. A kajába nyilván, de én biztosan nem kérnék pénzt a csajomtól azért mert nálam lakik... ismerek ilyen párt nem egyet, ahol a pasi kifizettette a saját csajával a fél lakás bérleti díját úgy, hogy az övé volt a lakás amúgy (wtf?).


Azt kellene tisztázni, hogy a szülei egyáltalán nem akarják támogatni semmilyen körülmények között - vagy feltételesen támogatják akkor, ha oda megy egyetemre, ahova ők szeretnék?

2022. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
Rezsit írtam, vágod mi az? Víz villany gáz amit ő is használ. Vagy az ingyen van? Fizesse a pasi? 🤦
2022. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!