Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus képzésről...

Gazdaságinformatikus képzésről tudna mesélni valaki valamit? Budapesti képzésekrõl tapasztalatok érdekelnének, mint BGE, Corvinus, Óbudai E., Milton stb...

Figyelt kérdés
De akár a Győri Széchenyi, vagy a Debreceni Egyetem gazdaságinformatikus képzéséről is szivesen olvasnék bármit

2022. jan. 18. 21:00
A kérdező szavazást indított:
BGE
Corvinus
Óbudai
Milton
Debreceni E.
Széchenyi F.E.
14 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Aki szavaz az majd letudná írni, miért szavazz arra amire?:)
2022. jan. 18. 22:10
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Óbudaira szavaztam, mivel a gazdasàginformatikus elsősorban INFORMATIKUS, így érdemes olyan egyetemre menni, amelynek eleve ez a fő profilja. Nem is értem egy Corvinuson vagy BGE-n mit keres ilyen szak.
2022. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, tudnál esetleg mesélni hol vagy hallgató, vagy egy mélyebb véleményt mondani?

Bárki más is írhat.


Sokszor hallom hogy óbudai jobb mert informatikában színvonalasabb, aztán óbudais mérnökinfós hallgató mondta azt, hogy óbudaira inkább mérnökinfóra érdemesebb menni, nem gazdinfóra. És a gazdinfó tárgyai két külön karon vannak sajnos.


Aztán ott van a Corvinus, ahova magasabb a pontszám, önköltségesen jó esélyem is van, viszont nem tudom hogy az a legenda igaz-e, hogy a corvinusos diploma a munkaltatonal elonyt jelent e egy BGE vagy OE diplomával szemben. Közben sokan azt mondják ebben a szakmában azt nézik jobban hogy mennyire vagy gyakorlatias, nem a diplomát.


Aztán ott a BGE amiről csak azt hallom hogy a Corvinusnal picit gyengébb, de ugyanúgy jól megtanulsz mindent gyakorlatiasan és szívesen látják a BGE-s diplomásokat munkában.


Hol az igazság?

2022. jan. 19. 09:45
 4/7 anonim válasza:
100%

Óbudairól írok, ugyanolyan szinten veszik komolyan a gazdasági és informatikai részét is, igen két külön helyszínen van sz oktatás, de ritkán volt olyan alkalom, hogy napközben mászkálnom kellett, általában egyik nap 8ker másik nap óbuda. Informatikai részen: első félévben volt egy kis bevezető php, 2.-ban szintén php, de ott már rávettek programozási alapokra, mellette vannak egyéb infós tárgyak, kb mint egy emelt érettségi szóbeli tételei, egy minimális linux ismereti anyag, majd jön a prog 1-2, az kb mindenhol ugyanolyan, de korrektül felkészítették aki hajlandó volt tanulni is rá, igazán gazdasági informatika csak 4. félévtől kezd majd, vagyis ehhez köthető tárgyak. Gazdasági rész pedig: mikro, makro, marketing alapok, vállalkozásgazdaságtan, számvitel, ezek kb ugyanazt a matekot rejtik maguk mögött, teljesíthetőek és kellőképp komolyan veszik a tanárok, bár néha jönnek azzal hogy gazdasági vonalon dolgozunk majd úgyis stb. Utána jönnek a nehezebb gazdos tárgyak, controlling stb meg ilyen kis magolós tárgyak amiket nem tudsz még hova tenni. Ha pl tudod hogy majd az SAP érdekel, vállalatinformatika, menedzsment, informatikai terület vagy inkább gazdaságis akkor rengeteg szabváll van ami segít amúgy ezekben dönteni, hogy mégis mi tetszik neked. Olyanról még nem hallottam, hogy valaki gazdos tárgyak miatt csúszott volna sokat, a matekot (ismerőstől hallottam) nem veszik olyan szigorúan, mint BGE gazdinfón (ez is csak egy diák véleménye). Szorgalmi időszak nem vészes, vizsgák már annál inkább, pl ugyanolyan sokat készülhetsz egy durvább gazdos tárgyra, mint infósra.


Munkahelyről nincs még tapasztalatom, személyszerint teljesen más irányban akarok dolgozni, de sok ismerősöm mondta, gyakornokok aki már dolgoznak, hogy pont az IT olyan terület ahova munkahelyi felvételkor kiszűrik, ha pl Corvinus-os diplomával nem tudsz többet egy óbudais jelentkezőnél és akkor pl egy ÓE-s diplomást felvehetnek helyette. De majd nálam tapasztaltabbak írnak erről :)

2022. jan. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ha eszetekbe jut még bármi ami fontos lehet akkor várom szivesen :)

És remélem a többi egyetemről is majd felbukkan egy egy arc, mindenesetre az óbudai biztosan rajta lesz a listámon :)

2022. jan. 19. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

BGE gazdinfóról írok. Őszintén nekem az a véleményem, hogy teljesen mindegy melyik egyetemet választod. Viszont mindenképpen BGE Corvinus vagy OE közül választanék a helyedben, mert ezek a "neves" egyetemek (A Debreceni is az, de én inkább Pestre mennék a helyedbe egyetem melletti munka miatt)


A gazdinfó nem olyan szak mint pl egy mérnöki, hogy abban pl fixen a BME a legjobb választás vagy pl egy tudományi szak és akkor meg az ELTE.

Szóval teljesen mindegy melyiket választod szerintem. Olyan nagy lényegi különbségek biztosan nincsenek ezek az egyetemek között a gazdinfó szakokon.


A 2. válaszolóra ne figyelj, ez a tipikus hülye vélemény. Vagy nem tudom mit gondolnak az emberek, hogyha a BGE-n vagy Corvinuson tanul az ember gazdinfót, akkor az infós tárgyakat nem infós tanárok tanítják? Nem is értem :D


BGE-ről röviden:

A 4-es válaszólónak igaza van, a matekkal itt BGE-n kifejezetten tudnak szivatni, de azért teljesíthető tárgy (max nem első tárgyfelvételre) és szerintem egy infósnak muszáj, hogy kialakuljon egy keményebb matekos logikája.

Itt is a 4. félévtől vannak az igazi gazdinfós tárgyak, addig inkább a buktató tárgyak vannak, amik teljesen elvihetik a kedveded az egésztől, de ha kibírod utána szerintem jó lesz.

Nagyjából 320 embert vesznek fel egyszerre és végezni 1 félévben olyan 50-60-an szoktak, szóval eléggé nagy a bukási vagy a csúszási arány, de ez szerintem nem is baj, hogy nem adnak mindenkinek diplomát, akit kb felvesznek.

Van 1-2 nyomor*k tanár, de szerintem mindenhol van ilyen (sokat számít, hogy tudod felvenni és kihez a tárgyakat, mivel 320 embert felvesznek, ezért 1 tárgyhoz nagyon sok időpont és tanár is van (ha nem előadás))

Akkor javasolnám, hogy a BGE legyen az első, ha érdekelne az ilyen informatikai elemzői irány, mert itt sok ilyen tárgy/szabvál van + van külön specializáció is, hogy üzleti adatelemző informatikus (mondjuk oda a szak 25 legjobb tanulója kerül csak be a 4. félévben) Corvinuson úgy tudom nincsen specializálódás, ami szerintem nem jó dolog OE-n meg szerintem van (nem biztos), szóval ez alapján is gondolkozhatsz, hogy úgy gazdinfón belül mi érdekelne igazán és akkor ezeket megnézni. Ha még nem tudod ezt, akkor tényleg teljesen mindegy szerintem a sorrend.

2022. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os tudnál mesélni arról, hogy BGE-n milyenek a személyes tapasztalataid, hangulat, emberek, közösség terén? Meg arról hogy mondjuk ha oda mennék, milyen tanárokat ajánlasz? Lehet másokat is érdekelne/fog érdekelni :)
2022. jan. 23. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!