Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Később elkezdeni az orvosit?

Később elkezdeni az orvosit?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne olyan elhelyezkedett orvosokra, akik később, 29-30 év körül döntötték el a pályaválasztást, és jelenleg már szakorvosként dolgoznak… Akinek több év tapasztalata van, megérte? Esetleg van, aki vett fel diákhitelt a félévekre? Tudom, hogy nem sok esély van, hogy látják ezt a kérdést, de hátha…

Más területekről érkezők ítélkező véleményét nem várom, csak szakmabeliekét… :)



#orvosi #30 éves #később elkezdeni
2022. jan. 22. 03:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha tényleg ez minden vágyad még azok után is, hogy alaposan utánajártál a képzésnek és a szakmán belüli lehetőségeknek, akkor igen, megéri, pontosabban nincs más opció, amivel boldog tudnál lenni.


Viszont ha vannak más nagy terveid, mint családalapítás, otthonteremtés, stb, akkor érdemes átgondolni. Mostanában nem lesz karriered és annyi szabadidőd sem, hogy bármi nagyobb volumenű célt betervezz mellé és sajnos az anyagiakat is erősen érinti (a következő 6-8 évben nem fogsz jól keresni, de leginkább sehogy).


Személy szerint akkor sem javasolnám, ha nincs tőke vagy ismerős, aminek hála le tudsz válni az állami szféráról, mert a beled ki fogják hajtani és úgy rángatnak, ahogy tetszik (tapasztalom).

2022. jan. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem érte meg.

4 ember helyett dolgozom, mert szakemberhiány van.

Politikailag kiszúrtak az orvosokkal. Családbarát kormány? Vicces.


Eszközhiány és fertőzésveszély van, mert 150-ért nem találunk embert takarításra. Ápolóból is hatalmas hiány van, mert lépnek nyugatra 3-4 akkora fizetésért. Ezt érthető is.


Külföldre távozom én is 2 éven belül, mert kint betartják a szabályokat, megfizetnek, lesz nyugdíjam, a gyereket normális oktatásban és egészségügyi ellátásban tudom felnevelni és nem kell zsebpénzért dolgoznia.


Csak az érzelmileg vak emberek nem látják, hogy Magyarországnak annyi.

30 év alatt leépítették.

2022. jan. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként nem hiszem, hogy tisztában vagy ennek a döntésnek a súlyával és mindennemű vonzatával... Mindenféle lenézés nélkül. Én fiatalabban kezdtem, de így sem győzöm összeszedni magam az életben és faragni a tartozásaimat. Kegyetlen, amit velünk művelnek, ha nem lenne sógorom plasztikai sebész-esztétikai szakember, aki lecsapott rám, amint lehetett, szerintem már lógnék valahol kötélen.
2022. jan. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt mindig is az álmom, de nem vágtam bele végül. Mentőtisztit végeztem, vonultam pár évet és rájöttem, hogy Mo-on ez egy irgalmatlan nagy szívás. Nem csak nekünk mentősöknek, de amikor már a kórházi orvosokat se irigyled, akkor baj van. Boldog vagyok, hogy "csak" 5 évem ment rá és nem 10 vagy 15 orvosként. Váltottam másra, és boldog vagyok, jól is keresek és anyagi és fizikai biztonságban is vagyok. Sajnos egyet kell értenem 2-3-sal is. Nem éri meg semmilyen szinten. Aki picit is belelát a valóságba és nem csak a Vészhelyzet vagy a Grace Klinika miatt akar orvos lenni, az tudja ezt.
2022. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Nagyon hasznosak, nem számítottam ilyen gyors reagálásokra!

Úgy tűnik, a helyzetem miatt el kell ezt engednem végleg... 😬😊

2022. jan. 22. 08:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szomorú, hogy egy ilyen szép hivatás megbecsülés nélkül marad. Én nem vagyok orvos, viszont egészségügyis vagyok és szeretnék az egészségtudományi karon tanulni valamit így 23 évesen, de az is idő amíg el tudom kezdeni egyáltalán. Az egészségügyön kívül nem nagyon érdekel más, viszont nagyon demotiváló, hogy itthon klinikán dolgozni már kész öngyilkosság.
2022. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó vagyok, a kérdésre válaszolva, ha olyan nagy a tudásvágyad, elhivatottságod, hogy képes vagy rengeteg időt, pénzt beleölni, és minden mást háttérbe rakni (gondolok itt a családalapításra), akkor csináld.

És nem kell itthon maradni. Ha tudsz nyelvet, külföldön szeretik a magyar orvosokat és az ottani fizubol simán vissza fizeted a diákhitelt és/vagy azt a pénzt, amit a magyar állam kér tőled azért, mert itthon diplomáztál de külföldön dolgozol. (Igen, ez létezik)

2022. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Figyelj, ez az idő így is úgy is elfog telni! Én most vagyok 25 és az utóbbi 1-2 évben, nagyjából az összes 25 és 30 körüli ismerősöm szakmát váltott. Sokan visszatértek az egyetemre, igen orvosira is. Én csak támogatni tudlak. Ne foglalkozz a nehézségekkel, valahogy csak lesz. Először is vetesd fel magad, ha ez összejön, majd törheted a fejed a továbbiakon. Egy orvos számára egyébként az egészségügyön is bőven van lehetőség, pl. jó pénzért gyógyszergyárakban medical affairs részlegen lehet dolgozni. És ugye ott van külföld is. Ez a diploma egy jó befektetés a jövődbe, sok lehetőséget nyithat meg. Csak rajtad múlik, hogy bele vágsz-e... Hajrá! 💪🏻
2022. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

8

Ideje lenne felnőni... Egy 3 éves alaos8, aminek a második felében simán dolgozhatsz, de levelezőn/nappalin diákként akár az egész képzés alatt szerezhetsz szakmai tapasztalatot, egészen más, mint egy olyan szakma, ahol 6 évig nem engednek a szakmád közelébe sem. Én is 24 évesen kezdtem műszaki szakot, tudom, miről beszélek. Hatalmas különbség van pályaváltás és pályaváltás között. Nem kell mindenáron ezt a hurráoptimizmust nyomatni és hazugságokat eladni a kérdezőnek a helyzet súlyáról.

2022. jan. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát tudod az orvosi alatt is lehet már 3. Évtől ügyelni, mg mentőzni és ezért fizetnek. Ha szerencséd van, akkor diákmunkában is dolgozhatsz valahol.

Nem kell ezt a lehúzos szöveget nyomatni és hazugságokat eladni a kérdezőnek a helyzet súlyáról. A te példád is bizonyìtja, hogy a karrier-váltás valós fogalom.

2022. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!