Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak, aminek köze van...

Mit tanuljak, aminek köze van a biológiához és külföldön el lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Orvosi kizárt, arra már nincs időm és elég motivációm sem. Nyelveket egész könnyen tanulok.

Jelenleg gyógymasszőr szakmám van de tovább szeretnék tanulni.

A műszaki dolgok kicsit távol állnak tőlem, a matek miatt.


A gyógytornász szak jó lenne, de szintén nem érzek rá motivációt valamiért (még?):D

Ezen kívül nem találok mást, ami bioszos, gyakorlaton alapuló, változatos munka lenne.


2022. jan. 23. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Természettudományos pályáknak alapja a matek, ha az távol áll tőled, akkor nagy bajban leszel. Esetleg biológia alapszak, utána mehetsz biológia vagy biotechnológia mesterszakra. Vagy alapképzésen van orvosi diagnosztikai analitikus szak, bár megmondom őszintén fogalmam sincs, hogy ő mit csinál. Ez egy kicsit elrugaszkodott, de a rekreáció sem lenne egy elvetendő irány, főleg ha emg akarod úszni a matekot.
2022. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm első válaszoló!

Igen, tudom hogy a matek miatt sok mindenből kiesek. Nem tudom az mennyire idő húzás ha újra tanulom az egészet, mert nem az agyammal van baj, csak sok a vakfolt.

Az orvosdiagn. analitikus szakot ismerem, és az is a lehetőségeim közt van.

2022. jan. 23. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha az orvosit kilövöd, akkor a biosz szakot sem ajánlom, ugyanannyi idő és motiváció kell ehhez is. Igazából itt az a kérdés, hogy mivel szeretnél foglalkozni?
2022. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2022. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3

Az a helyzet, hogy olyan munkát szeretnék amihez kell kézügyesség, gyakorlatiasság és létre tudok hozni új dolgokat, vagy tudok másoknak segíteni.

A bioszt azért írtam, mert (lehet hogy hülyén hangzik) minden olyan szakképesítés érdekel, aminek köze van hozzá. Szívesen dolgoznék gyógyszerek készítésével, gyógynövényekkel, állatok gondozásával, betegségek megismerésével járó munkakörökkel, kutyakikepzessel stb. Sajnos egyszerre sok minden érdekel de inkább azt szeretem, ha valaminek gyors eredménye van. Alkotó munkák állnak közel hozzám.

Ezért is csináltam meg a gyógymasszőr sulit, ami nagyon érdekes számomra. De mint mondtam, van legalább 5 felé szakma amiben elmélyednék

A művészetet inkább hobbinak szánom.

2022. jan. 23. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerész, állatorvosin ugyanúgy kötelező a biosz-kémia emelt, ráadásul előbbin megőrülsz a matektól. Én a gyógyszeripart ilyenformán elengedném,h a felsőoktatás szintjén akarod űzni. Gyógy - és fűszernövény termesztő okj van, van FOSZK képzésen gyógynövény technológus. Vagy van gyógynövényismerő továbbképzés, ha elvégeztél olyan alapképzést, ami nem mérnöki. Kutyakikpzés szintén okj.


Ez magánvélemény: kezdd el mondjuk a biosz szakot, hogy megízleld milyen az egyetem, és közben járj el nyílt napokra, karrier expokra stb. mert amit te szeretnél ilyen munkakör nem létezik. Vagyis létezik, de az az orvos és a gyógyszerész. A gyógytornász, és bármilyen orvostechnikai, gyógyszerrel kapcsolatos pályához rendkívüli elhivatottság kell, emberek szeretete, hivatástudat. Meg matek. Gyógynövényekből meg nem lehet megélni, vagy csak nagyn lassan, mert telített a piac.


A kutyakiképzés is hivatástudaton múlik, ráadásul, ne adj Isten, valami történne veled és fizikailag alkalmatlan lennél rá, még egy B terved sem marad. Pedig gyönyörű hivatás. Akkor már én inkább egy állatorvosi asszisztens képzést végeznék el.

2022. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Előző, köszönöm a kimerítő választ :) Én tisztában vagyok vele, hogy nem lehet mindent egyszerre. Ezért csak egy-egy dolgot tudok választani a rengeteg közül, a többiről majd olvasgatok. Irigylem azokat az embereket, akik ki tudnak igazodni azon, mit akarnak.

A biológiát nagyon izgalmasnak tartom és biztos adna egy elhatározást.

Sajnos nálam minden gyakorlatban derül ki.

2022. jan. 23. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!