Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnök mennyit keres...

Építészmérnök mennyit keres átlagban?

Figyelt kérdés

2 évem van még hátra a képzésbol, és hallottam már annyi jót és rosszat, hogy kicsit elbizonytalaodtam hogy mennyire lehet ebből megelni...

Kezdőként, tapasztalat nélkül mennyi kb az átlag fizetés nyugat Magyarországon?

Értem ezt "mezei" beosztottkent, mert nyilván nem vezetői vagy középvezetoi pozícióban fogok kezdeni...

Ha van valakinek erről személyes tapasztalata, vagy ismerőse, csaladtagja stb megkoszonnmem ha írna hasznos információt.



2022. jan. 23. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mióta bejott a csok , áfa kedvezmeny hasonlóak ès beindultak az építkezések azóta Budapesten meg videken pár helyen talán alkalmazottként is megfizetett nagyjából. Kérdés meddig tart ez ki. Előtte nagyon keserves volt a dolog, videken voltak éppen minimálbér feletti melók is. Kivitelezés jobban fizet, de ha a heti 50-60 netán több munkaórát visszaosztod kiderül, hogy az orabered kB ugyanannyi, csak másfélszer annyit dolgozol. Utólag mondom, hogy én mérnökként biztos nem az epitoipart választanám ha újra dönthetnék. Sőt ha egyetem első pàr èvében szembesülök evvel akkor szépen a matekokat meg amit lehet elfogadtatok ès átváltok gépész vagy villamosmérnökire.
2022. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidèken kezdőként átlagosan talán egy 250 ezres fizut mondanék egyebkent ez lemaradt. Lehet pár helyen kevesebb is, hivatalokban-hatósàgokban meg közszferás helyeken meg jóval kevesebb.
2022. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Tény hogy erősen politikafuggo terület...

A 250 az gondolom nettó, ugye? 😅

Nem ebből akarok meggazdagodni, de azért ha lehet nem is sori munkás fizetésért szeretnék ennyit tanulni...

2022. jan. 23. 10:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Mennyitkeresel.hu oldal egyébként elég frankó. Iparagi beszámolóban minden íparàghoz van már több száz hozzászólás a fizetésekről. Ott érdemes körbe olvasgatni.
2022. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Budapesten, 5 év tapasztalattal, ipari csarnokok tervezésével keresek havi nettó 360 ezer forintot. Reményeim szerint ebben az évben megkapom a 40 ezer forintos emelést és kijön a 400 ezer nettóm, viszont ez annak függvényében is kevés, hogy már önálló projekteket viszek.


Nem ebből fogsz meggazdagodni, ha valamennyire maradnál a pályán, inkább építői vonalban gondolkodj.

2022. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5: Budapesten 5 èv után 360?? Hàt ez elég gyenge, sajnállak.
2022. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen és már megvan az aláírási jogom is. Heti 40 óra mellett még olyan átlag heti 20 órát nyúzom a saját projektjeimet, igy kijön kb. a havi nettó 500 ezer forint. Az a mázli, hogy szeretem eztva szakmát, de ha a fizetést és a BME-n töltött szivatásokat nézem, akkor már bánom, hogy nem informatikára mentem. :)
2022. jan. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a durva, hogy a baráti körömben van most kezdo villamosmèrnök Budapesten. A 360 ezredet amit 5 èv után kapsz full kezdőként megkapja.
2022. jan. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez ilyen. Mikor 15 éve elkezdtem az egyetemet azt hittem, hogy majd lesz egy jól fizető, jó presztizsű szakmám. Igazából a tanárokon is ez érződött. Aztán mikor elkezdesz tényleg dolgozni ebben a szakmában, jön a pofáraesés. Alkalmazotti szinten nem éri meg hosszútávon csinálni, ezt már én is látom, vállalkozóként viszont sok szívás van a megrendelőkkel, bebukott tenderek miatt pedig van hogy több milliós összeget meg sem kapsz.
2022. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 31. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!