Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezzel a felvételi pontszámmal...

Ezzel a felvételi pontszámmal szerintetek hova menjek?

Figyelt kérdés

Tegnap írtam meg a felvételit és a megoldókulcs alapján kijavítottam magamnak, mert emlékeztem rá.

76 pontos lett FOGALMAZÁS NÉLKÜL, fogalmazással együtt 86 pont, ha 10 pontos a fogalmazás. Szerintetek melyik iskolába menjek? Nem akarom annyira széttanulni magam, de azért legyen tanulás. Budapesten lakok a 11. kerületben.



2022. jan. 23. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
József Attila Gimnázium
2022. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van elképzelésed, hogy mivel szeretnél majd foglalkozni?
2022. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem nagyon. Akarok valamennyire közgazdász lenni, a hunfalvy lenne erre jó, de szüleim azt mondják, hogy inkább várjam ki a 18 éves kort. Ha 18 évesen viszont matek-fizikával szeretnék foglalkozni és a hunfalvyba megyek az nem jó, mert a hunfalvyba ugye egybe van vonva a fizika, kémia, biosz és matek.
2022. jan. 23. 14:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én nem vonom kétségbe mindazt, amit írsz, de én kb. évente meghallgatom ezt az "ennyi és ennyi pontot számoltam magamnak" dolgot, és sosem annyi lesz a vége... Szerintem várd meg a hivatalos eredményt. 86 pont igen magasnak számít, elitgimiket szoktak ennyivel célozni. De javaslom, tényleg várd meg...

A Hunfalvyba, illetve technikumokba ennek a töredéke is elég.

2022. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom, gondoltam, hogy sokan ezt fogják gondolni, ugyan azon a napon számoltam megamikor kirakták, részletesen és 100% hogy ennyi pontom lett. 76 pontom biztos lett a fogalmazást nem számítva bele, de szerintem 7-8 pontnál biztos nem lehet kevesebb pontos. 10 ponttal számoltam. De ha biztos pontszámot akarok mondani, akkor 83 pontnál nem lehet kevesebb pont a felvételim.
2022. jan. 23. 20:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég sok pont, gratulálok! Valamilyen erős matek-fizika/reál tagozatos gimit céloznék meg.

József Attila Gimnázium: matek-fizika tagozat

Szent Imre: matek specializáció

Veres Pálné Gimnázium: reál tagozat

Városmajori Gimnázium: matek vagy fizika tagozat

Szent István: emelt matek

Szent László: emelt matek

Berzsenyi Dániel Gimnázium: emelt matek

Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium: emelt matek

2022. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, haladó angolra szeretnék inkább menni, de ezekből a sulikból megjelölöm a haladó angol tagozatot, ahol lehet!
2022. jan. 23. 23:28
 8/11 anonim ***** válasza:

még 3 erős gimi, ahol jó a haladó angol:

Madách Imre Gimnázium (VII. ker.): 4 éves emelt angol (haladó)

II. Rákóczi Ferenc Gimnázium (II. ker.): angol nyelvi előkészítő haladó szintről

Óbudai Árpád Gimnázium (III. ker.): 4 éves emelt angol (haladó)

A Szent Istvánban, a Berzsenyiben és a Városmajoriban nincs angol tagozat.

2022. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen a segítséget!
2022. jan. 25. 19:26
 10/11 anonim válasza:
Hány pontod lett?
2022. jan. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!