Tiszteletem Csak egy kérdést szeretnék feltenni. Kell-e emelt szintű érettségi vagy sem?

Figyelt kérdés

Műszaki menedszer szakra jelentkeznék idén,munka mellett levelezőn.2000-ben érettségiztem,2001-ben elvégeztem a technikumot(gépjárműtechnikai).

Kell-e emelt szintű érettségit tennem,vagy a technikusi végzettségem kiváltja az emelt szintű érettségit?


Előre is köszönöm.


Üdv



2022. jan. 24. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
A felvi.hu-n lehet utánanézni.
2022. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Elméletileg a technikus kiváltja. De én javaslom a matek emeltet megcsinálni mert sokat fogsz amúgy szívni az egyetemen, matematika 1-2 (kalkulus) nektek is lesz. Meg fizika. Meg kémia. Mind matekra épül. Persze nélküle is teljesíthető, csak rengeteg szabadidőd elviszi majd a gyakorlás.
2022. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. jan. 24. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Az a jelentkező, aki nem rendelkezik a felvételi követelményként és pontszámításhoz előírt emelt szintű érettségi vizsgával, és csak a kétszintű érettségi vizsga bevezetése (2005) előtt szerzett magyar érettségi vizsgaeredménye van, választhatja azt a megoldást is, hogy a bizonyítványában szereplő valamely vizsgatárgy(ak)ból ún. felsőoktatási felvételi szakmai vizsgát tesz. Ezt a szándékát – vizsgatárgyanként – a jelentkezéskor kell jeleznie az E-felvételiben, azt követően 2022. április 30-ig írásban, a felveteli.eljaras@oh.gov.hu e-mail címen


tehát nem váltja ki!

A műszaki menedzser szakon államilag meghatározott minimum pontszám van, ami 320.

2022. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Azt nem tudtam, ezek szerint csak a 2005 utáni érettséginél fogadják el?
2022. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A technikusi nem vált ki semmiféle érettségit. Nekem is 54-es számú gépgyártástechnológiai technikusim van, jó értékeléssel és most szopok a szakmai emelt érettségivel. Már közel 10 éve érettségiztem és most mennék egyetemre. Hiába van nyelvvizsgám, technikusim etc., újra kell érettségiznem emelten... Vicc az egész. :D
2022. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az is vicc, hogy hiába van valakinek B2 szintű nyelvvizsgája, akkor is érettségiznie kell ugyanabból a nyelvből legalább B1 szinten. Pénzkidobás, fölösleges környezetterhelés, stb.
2022. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazából én azon csodálkozom hogy hogy nem lett kinyírva a levelező munkarendes oktatás, szerintem a jó 70%-a azoknak akik odajárnak már dolgoznak stb. Na most nekem van ambícióm hogy megcsináljam az emelt érettségit, nincs családom meg kell a pénz, de akinek családja van stb annak elég nagy cumi ez. :D Azért lehetett volna ezt úgy is csinálni hogy mondjuk a 2020-tól végző évfolyamokra vonatkozik. Na mindegy, szopjon le a Vikusz meg ezek, azért is megcsinálom :D
2022. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!